استاد حوزه و دانشگاه:

جریان سیاسی و نخبگان سیاسی در انتخاب آگاهانه مردم نقش اساسی دارند

باید این بصیرت را مردم پیدا کنند، آدمی که این همه خرج می کند تا رای بگیرد آیا همین شخص اگر نماینده ی ما شد و به مجلس راه پیدا کرد آنگاه به فکر ما است یا به فکر جبران هزینه هایش؟

جریان سیاسی و نخبگان سیاسی در انتخاب آگاهانه مردم نقش اساسی دارند

گیلان خبر: حجت الاسلام دکتر علی عطایی در گفتگو با گیلان خبر مدیریت لیبرالی را برای کشور یک تهدید تلقی کرد و گفت: اینهایی که دنبال خرید رای می روند یا خودشان صاحب سرمایه هستند یا به دنبال اسپانسرهای قوی می روند و به طور جدی یک مسئله که کشور را تهدید می کند شکل گیری یک شبکه مدیریتی لیبرال در کشور است. چیزی که امام به ما مدام هشدار می داد که حواستان باشد کشور به دست لیبرالیست ها نیفتد، اما الآن عملاً خلاف این حرف اتفاق افتاده است. در حوزه دولت و مجلس به وضوح می بینیم که لیبرالیست ها نقش بسزایی دارند و این بحث خرید رای نشان از همین لایه ی بدخیم لیبرالیسم کشور دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان با اشاره به نقش مردم ادامه داد: باید این بصیرت را مردم پیدا کنند، آدمی که این همه خرج می کند تا رای بگیرد آیا همین شخص اگر نماینده ی ما شد و به مجلس راه پیدا کرد آنگاه به فکر ما است یا  به فکر جبران هزینه هایش؟ به طور کلی یک قانون وجود دارد که ما همیشه با این هزینه کردن ها به دنبال یک فرصت سازی مناسب هستیم، یعنی این نکته ی هزینه و فرصت باید با هم تناسب داشته باشد، کسی که این همه هزینه می کند چه فرصتی را می خواهد در مجلس برای این هزینه ها بسازد؟ وقتش را باید بگذارد برای فرصت سازی های خودش نه برای مردم. آن کسی که خرج می کند فردا هم برای خودش کار می کند نه برای مردم. نخبگان کشور باید در این مسئله اطلاع رسانی  کنند، ما الان حداقل ها را داریم، باید به این توان حداکثری برسیم که همه به طور جدی در این قضیه هشدار دهند. همه آگاهی و اطلاعات بدهند، تا جایی که خود این افراد که دست به مخارج و ریخت و پاش های این چنینی می زنند، فضا علیه اینها شود و خودشان خجالت بکشند.

حجت الاسلام دکتر عطایی با اشاره به اهمیت دوچندان فرهنگ و اقتصاد اظهار داشت: خلاصه کسی پیدا می شود که حجت را بر ما تمام کند. نباید حساسیت به خرج داد. خلاصه بین یزیدیان یک اباعبدالله پیدا می شود. نگاه ما مسلمانان این چنینی است. ولایت مداری ما بر مدار همین مسائل است. بهتر است مردم روی کاندیدا تحقیق و مطالعه کنند که اصلا این شخص دنبال چه چیزی است؟ آیا با این نگاه که نیاز امروز کشور یک نیاز اقتصادی و فرهنگی است می خواهد به مجلس برود یا با نگاه اقتصاد منهای فرهنگ؟ فرهنگی که حتما باید باشد، اگر فرهنگ نبود آنگاه سر از یک اقتصاد لیبرالی در می آوریم. بحث اقتصاد در جامعه ما اوجش بانکها هستند و این معاملات بانکی صددرصد غیراسلامی است. در همین قضیه اگر این قوانین بانک ها را برای هر مرجع تقلیدی ببرید می گوید این قوانین همه اسلامی است اما وقتی در آئین نامه های بانکی می روید می بینید که این قوانین را اصلاً رعایت نمی کنند و همان سبک لیبرالی را حاکم می کنند. کسانی که می خواهند یک شخص را انتخاب کنند و به او رای بدهند قطعاً باید این را درست ببینند.

عطایی در پایان با یاد آوری آرمان های امام (ره) خطاب به کاندیداها گفت: یک انقلابی کسی است که مثل همه ی مردم سکنی می گزیند، این آقایانی که دارند رای می گیرند کسانی هستند که مثل مردم زندگی کنند؟ واقعا مثل مردم ستم دیده و رنج کشیده هستند؟ امام (ره) فرمود این انقلاب برای پابرهنگان است. این همه مقام معظم رهبری تاکید می کنند که برخی شکاف عمیق درست کرده اند، یکی شکاف اقتصادی است یکی شکاف فرهنگی، یکی شکاف اجتماعی است، شما جلوی اینها را بگیرید. واقعاً اگر کسی انقلابی باشد باید هم شعار انقلاب و هم شعور انقلابی داشته باشند. امیدواریم که همچنین افرادی بیایند و حجت را بر ما تمام کنند.

 

کد مطلب: 13357

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر