مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خبر داد

پیشرفت 25 درصدی مجتمع ایثار گیلان پس از 10 سال

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان از پیشرفت فیزیکی 25 درصدی مجتمع فرهنگی و توانبخشی ایثار پس از 10 سال از آغاز ساخت آن در استان خبر داد.

پیشرفت 25 درصدی مجتمع ایثار گیلان پس از 10 سال

گیلان خبر: ابراهیم طاهرنژاد اشاره به روند احداث مجتمع فرهنگی و توانبخشی ایثار در گیلان اظهار کرد: بیش از 10 سال است کهکلنگ مجتمع مذکور با مساحت 12 هکتار و زیربنای 11 هزار متر مربع به زمین زده شده است.

وی پیشرفت فیزیکی مجتمع فرهنگی و توانبخشی ایثار گیلان را 25 درصد اعلام کرد و افزود: احداث مجتمع ایثار در دیگر استان‌ها پس از گیلان آغاز شده و به اتمام رسیده و اکنون از این مجتمع‌ها در حال بهره‌برداری هستند.

*ممکن است به این نتیجه برسیم تخریب مجتمع بهتر از ساخت آن است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خواستار رسیدگی به وضعیت مجتمع فرهنگی و توانبخشی ایثار در استان شد و بیان کرد: اگر به مجتمع مذکور توجه نشود ممکن است به این نتیجه برسیم تخریب آن بهتر از ساخت‌وساز آن است.  

طاهرنژاد در ادامه به فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید در 22 اسفند ماه سال 1358 اشاره کرد و گفت: در رهنمودهای امام (ره) و مقام معظم رهبری در تبیین مقام شهید همواره بزرگداشت و تجلیل از شهیدان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم خاندان معظم شهدا به عنوان رسالت خطیر مورد تأکید و عنایت بوده است.

وی با اشاره به نامگذاری «روز بزرگداشت شهدا» توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور نهادینه کردن فرهنگ بزرگداشت شهدا در بیستم مرداد ماه سال 83، خاطرنشان کرد: 22 اسفند ماه سالروز تأسیس بنیاد شهید به عنوان «روز بزرگداشت شهدا» نامگذاری شده و در تقویم رسمی کشور به ثبت رسیده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خواستار استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌های اجرایی برای شناساندن و ترویج «روز بزرگداشت شهدا» شد و بیان کرد: زنده نگه‌داشتن یاد، نام و خاطره شهدا و تبیین حق عظیم شهیدان از اهداف «روز بزرگداشت شهدا» است.

طاهرنژاد احیاء، حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگی «روز بزرگداشت شهدا» را مهم خواند و تصریح کرد: شناساندن و نهادینه کردن «روز بزرگداشت شهدا» از دیگر اهداف بزرگداشت این روز است.

وی بر اجرای برنامه‌های جذاب، جدید، ابتکاری و تحولی در «روز بزرگداشت شهدا» تأکید کرد و گفت: تمرکز و اوج‌گیری برنامه‌ها از 19 تا 22 اسفند ماه جاری است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اینکه اولویت‌بخشی و رویکرد رسانه‌ای کردن برنامه‌ها و بهره‌وری بیشتر از ظرفیت صدا و سیما، مطبوعات و فضای مجازی از سیاست‌های برگزاری «روز بزرگداشت شهدا» است، خاطرنشان کرد: نهادینه‌سازی، مردمی کردن و فراگیر کردن «روز بزرگداشت شهدا» از جمله سیاست‌ها و تدابیر برگزاری روز مذکور است.

*رویکرد فرهنگ‌سازی در تبیین «روز بزرگداشت شهدا» مهم است

طاهرنژاد رویکرد فرهنگ‌سازی برای تبیین «روز بزرگداشت شهدا» را مهم خواند و یادآور شد: تکیه و تأکید بر امور تبلیغی و ترویجی برای شناساندن و ترویج «روز بزرگداشت شهدا» و تمرکز بر نقش و نفوذ رسانه‌های مکتوب و مجازی برای شناساندن و ترویج این روز از اولویت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان است.

وی خواستار توجه و اهتمام مسئولان دستگاه‌های اجرایی گیلان به منظور شناساندن «روز بزرگداشت شهدا» شد و اظهار کرد: گیلان هشت هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان تعداد 400 نفر از شهدا را مربوط به قبل و بعد پیروزی انقلاب اسلامی در استان ذکر کرد و گفت: گیلان دارای 160 شهید روحانی و 800 شهید دانش‌آموز است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 13841

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر