مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

بیش از ۱۰۰۰ شغل از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ایجاد شد

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: اشتغال‌زایی و توسعه واردات و صادرات از جمله اهداف این سازمان است و بیش از ۱۰۰۰ شغل در گیلان از سوی این سازمان ایجاد شد.

بیش از ۱۰۰۰ شغل از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ایجاد شد

گیلان خبر: علی منتظری امروز در نشست شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولتی که با حضور استاندار گیلان و جمعی از مسئولین دستگاه‌های دولتی و خصوصی استان برگزار شد اظهار داشت: گیلان قطب واردات چوب کشور است و در بحث واردات هیزم با مشکلات عوارضی و قرنطینه مواجه هستیم و باید این مشکلات را در شورای گفت‌وگو حل کنیم.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه این سازمان، تشکیل کارگروه‌های مختلف از جمله گردشگری و کشاورزی نقش زیادی در احیای بخش خصوصی دارد، افزود: اشتغال‌زایی و توسعه واردات و صادرات از جمله اهداف این سازمان است و بیش از 1000 شغل در گیلان از سوی این سازمان ایجاد شد.

قاسم رضائیان رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گیلان نیز در این نشست با بیان این که کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گیلان با تجدید و تقویت ساختار جدید شروع به کار کرده است اظهار داشت: این کمیسیون از 20 نفر تشکیل شده است که 15 نفر از آن از اعضای فعال در عرصه کشاورزی و 5 نفر از آن، کارشناسان جهادکشاورزی هستند.

وی با بیان اینکه این کمیسیون عملکرد مثبتی داشته و تاکنون 12 نشست را برگزار کرده است افزود: خروجی این نشست‌ها به شورای گفت‌و‌گو ارسال شده و در این نشست‌ها صادرات زیتون، مشکلات گلخانه‌داران و وضعیت آب آشامیدنی بررسی شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گیلان یکی از مشکلات را طولانی بودن موانع کسب و کار دانست و از مدیران استانی تقاضا کرد رفع موانع موجود را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

حجت نقاش زادگان رئیس اتحادیه واردکنندگان چوب نیز در این نشست اظهار داشت: قیمت خرید و فروش چوب در گمرک به صورت کامیون 750 هزار تومان است و گاهی به 610 هزار تومان می‌رسد و ارزش چوب بر اساس بازار سنجیده می‌شود.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 13844

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر