ارتقای جایگاه رئیس سازمان استاندارد به معاون رئیس‌جمهور

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان استاندارد گفت: در مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی جایگاه رئیس سازمان استاندارد به معاون رئیس جمهور ارتقا یافته است.

ارتقای جایگاه رئیس سازمان استاندارد به معاون رئیس‌جمهور

گیلان خبر: مراسم تودیع و معارفه مدیر کل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان با حضور وحید مرندی‌مقدم معاون نظارت سازمان استاندارد ظهر امروز در این موسسه برگزار شد.

مرندی‌مقدم با ابراز رضایت از عملکرد 15 ساله محمدعلی یوسفی در اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان اظهار کرد: در شرایطی قرار داریم که تمایل داشتیم یوسفی بیشتر در کنار ما بود.

وی تجربه 15 ساله یوسفی در حوزه استانداردسازی را در ادامه کار این حوزه مهم دانست و تصریح کرد: خضوع و تواضع یوسفی موجب حضور طولانی‌مدت وی در مسند مدیر کلی استاندارد گیلان شده بود.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان استاندارد با بیان اینکه اصرار یوسفی برای بازنشستگی به دلیل فشار زیاد کار بود، گفت: امیدواریم مدیری که امروز معرفی می‌شود بتواند مسیر یوسفی را دنبال کند.

وی تغییر رویکرد سازمان استاندارد را بر مبنای علمی و مدل‌های اجرایی عنوان کرد و یادآور شد: اگر در گذشته تغییر رویکردها یک آرزو بود امروز یک تکلیف قانونی است و باید بر اساس بند 24 ابلاغیه اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری و مصوبه شورای عالی استانداردسازی تولیدات داخلی الزام شود.

مرندی‌مقدم خاطرنشان کرد: اختیار استانداردسازی را به صاحبان صنایع و متولیان تولید قرار می‌دهیم تا تولیدات به اصل اسلامی برگردد و تکلیف قانون اقتصاد مقاومتی نیز بررسی شود.

وی به تصویب 2 روز اخیر مجلس درباره ارتقای جایگاه سازمان استاندارد اشاره کرد و یادآور شد: در مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی رئیس سازمان استاندارد در رده معاون رئیس جمهور قرار گرفت که اتفاق بسیار مهمی است.

در مراسم مذکور از تلاش‌های 15 ساله محمدعلی یوسفی قدردانی و داریوش اشکانی‌پور به عنوان مدیرکل جدید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان با حکم رئیس این سازمان منصوب شد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 13891

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر