رئیس اداره منابع طبیعی آستارا:

۱۷۵ اصله نهال در پناهگاه حیات وحش آستارا کاشته شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا گفت: ۱۷۵ اصله نهال در پناهگاه حیات وحش آستارا کاشته شد.

۱۷۵ اصله نهال در پناهگاه حیات وحش آستارا کاشته شد

گیلان خبر: سرخوش کرم‌زاده ظهر امروز در حاشیه مراسم نهالکاری در پناهگاه حیات وحش این شهرستان، اظهار داشت: با هر نهالی که کاشته می شود پیوند انسان با طبیعت و درختان از استحکام بیشتری برخوردار می‌شود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا، تصریح کرد: با همکاری نهضت سوادآموزی و محیط زیست آستارا هم چنین با حضور مسئولان دستگاه‌های اداری 175 اصله نهال در محل اکوپارک پناهگاه حیات وحش این شهرستان کاشته شد.

کرم‌زاده، درخت را منشاء خیر و نماد زندگی خواند و خاطر نشان کرد: افراد جامعه باید در نهادینه‌سازی فرهنگ حفظ منابع طبیعی و درختکاری بیش از پیش مشارکت داشته باشند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا، بر نقش صنعت کشاورزی در اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و گفت: اگر بخواهیم کشاورزی پایداری داشته باشیم باید در وهله نخست در حفاظت از منابع منابع طبیعی و جنگل‌ها کوشا بود.

کرم‌زاده، حفظ آب، حفظ خاک و ترکیب کربن را سه کارکرد جنگل‌ها و مراتع خواند و عنوان کرد: هر هکتار جنگل می‌تواند 62 هزار تن ریزگرد و آلودگی هوا را در خود جذب کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا، اظهار کرد: مهار بحران آب، کاهش خشکسالی و کنترل کانون‌های بیابان‌زا و همچنین جلوگیری از تخریب و فرونشست زمین، همه در گرو توجه بیش از پیش به منابع طبیعی و حفاظت از انفال الهی تحقق می‌یابد.

 شش هزار اصله نهال در طول هفته منابع طبیعی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ زیبای نهال کاری و کاشت درختان، توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا  در بین شهروندان توزیع شد.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 13893

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر