استاندار گیلان:

زبان بخش خصوصی باید گویاتر از بخش دولتی باشد

استاندار گیلان گفت: بخش خصوصی برای افزایش فعالیت باید زبانی گویاتر و رساتر از بخش دولتی داشته باشد.

زبان بخش خصوصی باید گویاتر از بخش دولتی باشد

گیلان خبر: محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مشکلات کنونی را میراث گذشته برخی مسئولان دانست و اظهار کرد: پرداختن به گذشته خوب است اما ماندن در گذشته خطاست.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌خواهند تمام مشکلات گذشته را به زمان حال ربط دهند، افزود: از نظر تثبیت نظام اقتصادی و سیاست خارجی جلو هستیم اما عده‌ای تلاش می‌کنند تمام مشکلاتی که خود ایجاد کردند به زمان حال ربط دهند.

استاندار گیلان به مشکلات بخش خصوصی در زمینه تسهیلات اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی باید زبان گویاتری از بخش دولتی داشته باشد و بتواند صدای مشکلات خود را به گوش مسئولان برساند.

نجفی با بیان اینکه اعتقاد به کوچک‌سازی دولت داریم، تصریح کرد: سال گذشته دولت با 19 میلیارد دلار کشور را اداره کرد و به این دلیل به دستگاه‌ها فشار آمد و از اتاق بازرگانی به عنوان بزرگ‌ترین نهاد بخش خصوصی انتظار قوی‌تری داریم.

وی به موضوع طرح خروج ماشین‌آلات از مجتمع دخانیات گیلان اشاره کرد و یادآور شد: اگر تصمیم به خروج ماشین‌آلات از مجتمع مذکور گرفته شده، تصمیم غلطی است اما اگر کارشناسی انجام شود تابع هستیم در غیر این صورت هیچ کس حق ندارد حتی یک  دستگاه از ماشین‌آلات را از مجتمع دخانیات گیلان خارج کند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه اجازه تصمیم‌گیری برای خروج هیچ نوع کالا داده نمی‌شود، بیان کرد: به‌دنبال افزایش کشت توتون در گیلان هستیم.

نجفی به مصرف چای داخلی در اداره‌های گیلان اشاره کرد و متذکر شد: استفاده از چای داخلی در اداره‌ها و دستگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و ... ضروری است و در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 14788

ارسال نظر

انتخاب سردبیر