معاون حمل ونقل و امور زیربنایی شهرداری رشت:

نرخ کرایه تاکسی رشت بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت با بیان اینکه کرایه تاکسی امسال در بعضی از مسیرها بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است، گفت: این روند در ۲ الی ۳ ساله آینده ادامه پیدا می‌کند تا نرخ واقعی و عرضه و تقاضا رانندگان تاکسی تأمین شود.

نرخ کرایه تاکسی رشت بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است

گیلان خبر: فرامرز جمشیدپور در مورد افزایش نرخ کرایه تاکسی در رشت، اظهار داشت: نرخ تاکسی در طول سال‌های گذشته به‌طور متعادل افزایش نکرده بود و بررسی‌های که مشاوران ترافیکی و افتصادی ما انجام دادند مبنی بر این بود که هزینه‌های رانندگان تاکسی در مقابل کرایه تاکسی و درآمدشان بسیار ناچیز است.

وی با بیان اینکه رانندگان تاکسی یک قشر بسیار زحمت‌کش هستند، افزود: افزایش نرخ تاکسی در مقایسه با اتوبوس باید به گونه‌ای باشد که اتوبوس در اولویت قرار گیرد تا مردم به سمت حمل‌ و نقل عمومی گرایش بیشتری پیدا کنند.

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت با بیان اینکه مجموع سیاست‌ها و مطالعات انجام شده مبنی بر این شد که قیمت تاکسی 2 برابر قیمت فعلی افزایش یابد، تصریح کرد: برای اینکه کرایه تاکسی به یک‌باره افزایش نیابد، این مبلغ در طول 2 تا 3 سال شکسته شد.

جمشیدپور با اشاره به اینکه کرایه تاکسی امسال در بعضی از مسیرها بین 30 تا 40 درصد افزایش یافت، خاطرنشان کرد: این روند در 2 الی 3 ساله آینده ادامه پیدا می‌کند تا نرخ واقعی و عرضه و تقاضا رانندگان تاکسی تأمین شود و بتوانند ارتزاق خانواده‌های خود را تأمین کنند.

 کرایه تاکسی در رشت در بعضی مسیرها بین 25 تا 45 درصد افزایش یافته که با اعتراض بسیاری از شهروندان رشت مواجه شده است.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 14790

ارسال نظر

انتخاب سردبیر