رئیس سازمان چای کشور خبر داد

خرید ۹ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران

رئیس سازمان چای کشور از خرید ۹ هزار و ۱۳۳ تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خبر داد

خرید ۹ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران

علی محرر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان با اشاره به آخرین وضعیت خرید برگ سبز چای اظهار کرد: با آغاز فصل برداشت چای از هفتم اردیبهشت تاکنون 9 هزار و 133 تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی ارزش اقتصادی مقدار مذکور برگ سبز چای را 16 میلیارد و 377 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این میزان خرید نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش دارد.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه 100 درصد برگ سبز چای خریداری درجه یک بوده است، تصریح کرد: با افزایش بیش از 50 درصد نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای کشاورزان چایکار رغبت بیشتری برای برداشت باکیفیت دارند.

وی پایان برداشت برگ سبز چای را تا اواخر مهر ماه امسال عنوان کرد و متذکر شد: انتظار می‌رود تا این زمان خرید برگ سبز چای افزایش چشمگیری یابد.

محرر نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک را یک‌هزار و 800 تومان و درجه دو را یک‌هزار تومان در هر کیلو ذکر کرد و یادآور شد: گیلان و مازندران در مجموع دارای 60 هزار خانوار چایکار است.

وی مجموع باغ‌های چای گیلان و مازندران را 32 هزار هکتار بیان کرد و گفت: 182 واحد چای‌سازی در زمینه تولید چای سیاه و سبز در گیلان و مازندران فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان چای کشور از انعقاد قرارداد با بیش از 150 کارخانه چای‌سازی برای خرید تضمینی برگ سبز چای در گیلان و مازندران خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال ارتقای کیفیت محصول چای هستیم و از کشاورزان می‌خواهیم با برداشت چای با کیفیت کارخانه‌داران را در تولید چای سیاه و سبز با کیفیت یاری دهند.

کد مطلب: 149

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر