مدیر جهاد کشاورزی تالش مطرح کرد

برداشت ۲ هزار تن گوجه سبز در تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: به‌دلیل شرایط آب و هوایی مناسب پیش‌بینی می‌شود ۱۹۵۰ تن محصول گوجه سبز به ارزش اقتصادی ۱۹۵ میلیارد ریال با توجه به قیمت اکنون این محصول، برداشت شود.

برداشت ۲ هزار تن گوجه سبز در تالش

گیلان خبر: علی موسوی اظهار داشت: برداشت نوبرانه گوجه سبز در سطح 195 هکتار از باغات شهرستان تالش توسط 120 نفر از بهره‌برداران از اردیبهشت امسال آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: به‌دلیل شرایط آب و هوایی مناسب پیش‌بینی می‌شود 1950 تن محصول گوجه سبز به ارزش اقتصادی 195 میلیارد ریال با توجه به قیمت اکنون این محصول، برداشت شود.

وی با اشاره به افزایش 5 درصدی برداشت محصول گوجه سبز از باغات تالش تصریح کرد: این محصول بیشتر در بخش مرکزی و اسالم برداشت می‌شود و در چند سال اخیر محصول کیوی جایگزین گوجه سبز شده است در بخش‌های حویق و لیسار کمتر کشت می‌شود.

موسوی افزود: این محصول کاملاً ارگانیک است و هیچ‌گونه سموم و آفت‌کش در پرورش آن استفاده نمی‌شود و بهترین و با کیفیت‌ترین محصول گوجه سبز در استان در باغات شهرستان تالش به‌صورت پیوندی و بومی محلی با کیفیت بالا تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی تالش به صادرات محصول گوجه سبز تالش به استان‌های همجوار اشاره کرد و گفت:گوجه سبز در مجموع به‌صورت پراکنده در مجموع شهرستان‌های گیلان تولید می‌شود که برداشت این محصول در تالش از اوایل اردیبهشت آغاز و تا اواسط خرداد ادامه دارد.


منبع: تسنیم

کد مطلب: 14923

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر