مدیر کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای گیلان خبر داد

واگذاری دوره‌های آموزش فنی‌وحرفه‌ای گیلان به آموزشگاه‌های آزاد

مدیر کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای گیلان از واگذاری دوره‌های آموزشی این نهاد به آموزشگاه‌های آزاد و وابسته در سال جاری خبر داد.

واگذاری دوره‌های آموزش فنی‌وحرفه‌ای گیلان به آموزشگاه‌های آزاد

گیلان خبر: رحیم عطایی‌پور با اشاره به مهلت ثبت‌نام مسابقات ملی مهارت، اظهار کرد: اردیبهشت ماه جاری مهلت ثبت‌نام در هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پایان می‌یابد.

وی با بیان اینکه 25 اردیبهشت آزمون مراحل شهرستانی انتخابات آغاز می‌شود، افزود: این آزمون به صورت کتبی بوده و کسب نمره 50 برای معرفی به مرحله استانی آزمون الزامی است.

مدیر کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای گیلان آزمون مراحل استانی هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت را در تاریخ هفتم و هشتم مرداد ماه امسال عنوان کرد و گفت: این آزمون به صورت عملی برگزار می‌شود.

وی تاریخ برگزاری مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت را نیمه دوم مهر ماه امسال بیان کرد و یادآور شد: نوع برگزاری آزمون این مرحله به صورت پروژه عملی است.

‌عطایی‌پور با اشاره به اینکه جوانان مستعد گیلانی در دوره قبل مسابقات ملی مهارت موفقیت‌هایی را کسب کرده بودند، خاطرنشان کرد: در شانزدهمین دوره مسابقات ملی یک مدال طلا، سه نقره و... به گیلان رسید.

وی شناسایی و پرورش استعدادهای جوانان را از اهداف برگزاری مسابقات ملی مذکور ذکر کرد و یادآور شد: جاری‌سازی فرآیند یاددهی و یادگیری طبق استاندارد‌های بین‌المللی از جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارتی در سطح شهرستانی، استانی و ملی است.

این مسئول با بیان اینکه سازمان آموزش و پرورش از نظرات صاحب‌نظران و کارشناسان مهارتی برای برگزاری مسابقات ملی مهارت استفاده می‌کند، متذکر شد: بر همین اساس، امسال پنجمین همایش ملی و چهاردهمین همایش بین‌المللی مهارت‌آموزی و اشتغال در تهران برگزار می‌شود.

به گفته وی، در گیلان 20 هزار نفر در 22 مرکز دولتی آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای و 25 هزار نفر در مراکز آموزشی آزاد و وابسته به این نهاد، آموزش‌های مربوطه را فرا می‌گیرند.

عطایی‌پور یادآور شد: سال گذشته 50 هزار نفر در آزمون‌های مهارتی گیلان حضور یافتند که برای قبول‌شدگان گواهی صادر شده است.

وی برنامه‌اولویت‌دار مرکز آموزش فنی و‌حرفه‌ای گیلان در سال جاری را واگذاری دوره‌های آموزشی به آموزشگاه‌های آزاد و وابسته عنوان کرد و گفت: این واگذاری به دلیل توسعه ظرفیت‌های آموزشی بخش‌خصوصی انجام می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 14925

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر