استاندار گیلان:

۴۰ درصد از موانع تولید در استان گیلان برطرف شده است

استاندار گیلان با بیان اینکه از سال ۹۱ الی ۹۴ با توجه به تلاش دستگاه‌های اجرایی استان آمار بسیار خوبی را در عرصه تولید داشتیم گفت: حدود ۴۰ درصد از موانع تولید در استان گیلان برطرف شده است.

۴۰ درصد از موانع تولید در استان گیلان برطرف شده است

گیلان خبر: محمدعلی نجفی صبح امروز در جلسه‌ای که به‌مناسبت هفته کارگر در سالن اجتماعات شهید انصاری برگزار شد با تبریک به‌مناسبت فرارسیدن روز کار و کارگر اظهار داشت: امروز روز تقدیر از کارگرانی است که با کار و تلاش و با پشتکار خود اقتصاد جامعه را به حرکت در می‌آورند و در دوران تحولات اقتصادی جدید به یاری کشور می‌شتابند.

وی با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل گفت: سالی که متعلق به کار و تلاش و اقتصاد است باید برنامه کار، تلاش و کارگری رنگ و بویی تازه به خود بگیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه همه ما در تلاش هستیم تا فرصتی ایجاد کنیم تا پس از دوران تورم که همراه با رکودی همرا بود، رهایی یابیم، افزود: با توجه به کنترل تورم که اقدام جدی صورت گرفته است، تلاش همه مسئولان و دولت بر این است به رونق و شکوه اقتصادی برسیم.

نجفی با اشاره به اینکه کارگران ثروت ملی هستند و اگر در کنار بالاترین تئورسین‌ها تلاش و اقدام و عمل نباشد هیچ کاری امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: هیچ کاری بدون تولید و کار و تلاش در بخش‌های مختلف و بدون کارگر نیز امکان‌پذیر نیست.

استاندار گیلان با بیان اینکه از سال 91 الی 94 با توجه به تلاش دستگاه‌های اجرایی، آمار بسیار خوبی را در عرصه تولید داشته‌ایم، تصریح کرد:: حدود 40 درصد از موانع تولید در استان گیلان حل شده است.

وی با توجه به فشارهای بین المللی گفت: استان ما با توجه به آمارگیری‌هایی که توسط مرکز آمار ایران و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صورت پذیرفت رو به بهبود است ولی این به‌معنای حل مشکل اقتصاد و کار و کارگری نیست.

استاندار گیلان افزود: امسال با توجه به فرصت اقتصاد مقاومتی و با توجه به اختیاردهی که استانداران به بخش حرکتی و مقاومتی داده‌اند، به‌طور یقین حرکات جدی‌تری دارند و امیدوارم بتوانیم بخش‌های تأمین اجتماعی و خدماتی و اعتباری را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه تولید نفت و فرآورده‌های نفتی ما به زیر 1 میلیون و  900 هزار بشکه تقلیل یافته بود گفت: اگر این تحریم ادامه پیدا می‌کرد به 500 هزار بشکه تقلیل می‌یافت ولی گزارشاتی که تا دیروز داشتیم فقط در بخش نفتی به 1 میلیون و 950 بشکه رسیدیم.

نجفی باتوجه به اساس شاخص‌های اقتصاد مقاومتی که بحث مردم‌داری و عدالت‌محوری و استفاده از دانش بنیان و فن‌آوری روز در حال رخ دادن است افزود: امروز رئیس جمهور کره جنوبی با هیئت همراه به همراه متفکران خود به ایران سفر می‌کند که این اولین سفر پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

وی واردات کشور  از کره جنوبی در سال‌های گذشته را 4 میلیارد دلار و صادرات به کره را حدود کمتر از 400 میلیون دلار خواند و گفت: به‌طور یقین کشور ما دارای پتانسیل و افتخاراتی است که دنیا به آن امیدوار است.

استاندار با بیان اینکه ما به نقدها توجه نمی‌کنیم و پاسخ آن‌ها را نمی‌دهیم افزود: وقت ما متعلق به کسانی است که در حال تولید هستند.

نجفی با اشاره به اینکه خادم مردم هستیم و بیشترین وقت ما خدمت‌رسانی به مردم است، خاطرنشان کرد: اگر کاری را نتوانستیم انجام دهیم به‌طور قطع خارج از اراده قانون و توان مالی بوده است، که امیدوارم بتوانم بخش دیگری از تولیدات استان گیلان را حل کنیم.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 15027

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر