عضو هیئت رئیسه شورای شهر رشت:

تمام نامه‌های شورای شهر رشت به شهردار اخطار قانونی است

عضو هیئت رئیسه شورای شهر رشت با بیان اینکه تمام نامه‌های ارسالی شورای شهر رشت به شهردار اخطار قانونی است، گفت: در صورت عدم پاسخ به نامه‌ها به سازمان‌های مربوطه نامه می‌نویسیم.

تمام نامه‌های شورای شهر رشت به شهردار اخطار قانونی است

گیلان خبر: محمد علی رفیعی نودهی در یکصد و سی و نهمین جلسه علنی شورای شهر رشت که با حضور اعضای شورا و شهردار رشت برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت مقام معلم و تبریک به مناسبت روز کارگر و روز شورا، اظهار داشت: تمام نامه‌هایی که به شهردار می‌نویسیم اخطار قانونی است و اگر پاسخی به آن داده نشود به سازمان‌های مربوطه نامه می‌نویسیم.

رفیعی نودهی در مورد سفر شهردار رشت و مدیر روابط عمومی شهرداری به نمایشگاه بین المللی غذا در ایتالیا، اظهار کرد: با توجه به اینکه شهردار، گزارش مأموریت‌ها و سفرهای قبلی خود را تحویل نداده است با این سفر مخالفت می‌کنم.

فرهاد شوقی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر رشت در این جلسه، اظهار داشت: دستگاه‌هایATM بانک شهر در زمین‌های متعلق به شهرداری قرار داده شده است و در این مورد از سوی شورا مجوزی دریافت نشده است.

وی با بیان اینکه من مخالف قرارگیری فضای شهرداری برای خدمت رسانی به بانک شهر و سایر بانک‌ها نیستم، افزود: مخالفت من این است که این اقدام بدون مجوز شورای شهر رشت انجام شده است.

محمود باقری خطیبانی، عضو دیگر هیئت رئیسه شورای شهر رشت در این جلسه، ضمن تشکر از مردم که صادقانه در انتخابات شرکت کردند، اظهار داشت: از قانع، مدیرعامل فرهنگی ورزشی بابت روز رشت عذرخواهی می‌کنم که با وجود این که مسئولیتی در این زمینه نداشت 2 روز بازداشت شد و سند آن دست من است و هرگونه مسئولیت در مورد رئیس کارگروه برگزارکننده است و شهردار باید پاسخگوی آن باشد.

وی با بیان اینکه ادغام سازمان‌های شهرداری، بدون مجوز صورت گرفته است، افزود: کلیه ابلاغ‌هایی که در شهرداری زده شده است خلاف قانون است و تصرف اموال عمومی محسوب می‌شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر رشت با بیان اینکه چه طور ممکن است یک نفر مسئول سازمان‌های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و فضای سبز و زیباسازی باشد، تصریح کرد: شورای شهر در این مورد هیچ‌گونه نظارتی ندارد و انحلال و ادغام سازمان‌ها بدون مجوز شورا انجام شده است.

باقری خطیبانی با اشاره به انحراف بودجه شهرداری رشت، اظهار کرد: در کجای دنیا بودجه از 25 درصد تجاوز می‌کند و خواهش من این است زیر بار انحراف بودجه نرویم و همین اقدام را شورای سوم انجام داد و در اسرع وقت با مدارک و مستندات در صورت عدم پیگیری، گزارش آن را به مردم می‌دهم.

وی با بیان اینکه بعضی از اشخاص، زمین‌های حاشیه رودخانه را که 1 میلیون تومان خریده بودند امروز می‌خواهند آن را با مبلغ 4 میلیون بفروشند، تصریح کرد: از نیروی انتظامی و دستگاه‌های مربوطه می‌خواهم موضوع را پیگیری کنند.

خطیبانی با اشاره به اینکه ای کاش شهرداری به جای چاپ کتاب، نامه اعضای شورا را جواب می‌داد، بیان کرد: نامه ای به مسئولان استان گیلان فرستادند و رسانه‌های خودی و غیر خودی را مشخص کردند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر رشت مطرح کرد: شهردار رشت دستور داده است که مبلمان شهری از کجاها خریداری شود، در حالی که ما نماینده مردم هستیم.

مجید رجبی ویسرودی، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت در این جلسه، اظهار داشت: امروز درسطح کلان کشوری به دلیل رکود افتصادی افزایش تورم داریم، در حالی که از یک طرف پیشنهاد اشتغالزایی می‌کنیم و از سوی دیگر برای پروژه‌ها از پیمانکاران تهرانی استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه طرح تفصیلی موقعی اجرا می‌شود که دارای توجیه اقتصادی باشد، افزود: در حال حاضر پروژه‌های بزرگ گلسار از 4 طبقه به 3 طبقه رسیده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت، تاکید کرد: معاونت عمرانی از چرخه شهرداری خارج شد تا پروژه‌ها را به افراد دلخواه خود تحویل دهند و اعضای شورا در این مورد چشم بسته عمل می‌کنند.

امیرحسین علوی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت نیز در این جلسه، در مورد لایحه  سفر شهردار رشت و مدیر روابط عمومی شهرداری به ایتالیا، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر رشت برند شهر خلاق را یدک می‌کشد و برای این اتفاق مهم تلاش شد و کارگروه‌هایی شکل گرفت بهتر است شهردار به این سفر برود.

وی با بیان اینکه نباید این برند را به راحتی از دست بدهیم، افزود: به‌عنوان عضو شورا نگرانم که با عدم حضور شهردار در این نمایشگاه بین المللی، شهر دچار مشکل شود.

مظفر نیکومنش نودهی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت، اظهار داشت: انتخابات بسیار بی‌حاشیه ای را پشت سر گذاشتیم و از تمام دست اندرکارانی که برای برگزاری انتخابات تلاش کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی در مورد سفر شهردار رشت به ایتالیا، اظهار کرد: امتیاز شهر خلاق خوراک به شهر رشت در سطح دنیا داده شده است و این یک امتیاز تاریخی است و حضور شهردار در این سفر یک امتیاز برای شهر ما است و نباید با این سفر مخالفتی شود.

نیکومنش نودهی با بیان اینکه سایر کلان شهرها نظیر اصفهان، شیراز و مشهد از کشورهای اسلامی الگوبرداری می‌کنند، تصریح کرد: باید موضوع به صورت کارشناسی بررسی شود و نباید این برند را به راحتی از دست بدهیم و به نظر من رفتن شهردار به این سفر الزامی است.

رضا رسولی، رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای شهر رشت نیز در این جلسه در مورد لایحه اصلاحیه نرخ کرایه مینی بوس، اظهار داشت: 2 دسته افزایش نرخ مینی بوس بر مبنای 25 درصد و 40 درصد داشتیم و به‌طور متوسط کرایه مینی بوس 32 درصد افزایش یافت.

مسعود کاظمی دیگر عضو شورای شهر رشت در این جلسه در مورد افزایش نرخ کرایه مینی بوس، اظهار کرد: باید افزایش نرخ مینی بوس به گونه ای صورت گیرد که شهروندان با چالش مواجه نشوند  و باید برای مناطق محروم که تردد در آنجا نیز زیاد است توجه ویژه کنیم.

عباس صابر عضو دیگر شورای شهر رشت در این جلسه در مورد افزایش نرخ کرایه مینی بوس، مطرح کرد: پیشنهاد می‌کنم به جای افزایش سقف 40 درصد کرایه 30 درصد افزایش یابد و کمیسیون ترافیک مجددا موضوع را بررسی کند.

فاطمه شیرزاد، رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر در این جلسه در مورد لایحه مجوز انعقاد قرارداد شهرداری با جهاد دانشگاهی، بیان کرد: اگر مبحث هزینه‌های چاپ و خدمات را محدود کنیم رقابت را از سایر شرکت‌های تبلیغاتی می‌گیریم و بهتر است با چندین شرکت قرارداد بسته شود و جهاددانشگاهی می‌تواند یکی از انتشارات همکاری کننده با روابط عمومی شهرداری باشد.

منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 15028

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر