مدیرکل هواشناسی گیلان :

سامانه توسعه هواشناسی کاربردی در گیلان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه با کمک سازمان جهاد کشاورزی سامانه توسعه هواشناسی کاربردی در گیلان راه اندازی شد، گفت: هدف از راه‌اندازی این سامانه افزایش کارآیی اطلاع‌رسانی و کاهش اثرات شرایط نامناسب جوی در بخش کشاورزی است.

سامانه توسعه هواشناسی کاربردی در گیلان راه‌اندازی می‌شود

گیلان خبر: بهمن کمانگر با اشاره به راه اندازی سامانه توسعه هواشناسی کاربردی در گیلان، اظهار داشت: این سامانه فرآیندی است که داده‌ها و اطلاعات نهایی را متناسب با نیاز کاربر تهیه و پس از پردازش در زمان مناسب در اختیار کاربر نهایی قرار می‌دهد که کاربر بتواند در فرآیند تولید بهترین و مناسب‌ترین تصمیم را اتخاذ کند.

وی با بیان اینکه این اقدام با همکاری سازمان جهاد کشاورزی گیلان انجام شد، افزود: این سامانه تنها برای استفاده در بخش کشاورزی نیست و می‌تواند در رابطه با هواشناسی کشاورزی، بهداشت، شیلات و کاهش بلایای طبیعی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه هدف اولیه از راه‌اندازی این سامانه مبحث مواد غذایی و کشاورزی است، تصریح کرد: در 7 کارگروه مواد غذایی و کشاورزی این بحث را شروع کردیم.

کمانگر با اشاره به کارگروه‌های سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک)، اظهار کرد: این کارگروه‌ها شامل کارگروه برنج، زیتون، چای، ماهیان گرمابی، منابع طبیعی، مرغ گوشتی و کرم ابربیشم است.

وی هدف از راه اندازی این سامانه را ایجاد رویکرد نوین در افزایش کارآیی اطلاع‌رسانی، محور قرار دادن نیاز کاربر نهایی، توجه به نقش بنیادی تولید مواد غذایی و کاهش اثرات شرایط نامناسب جوی در بخش کشاورزی عنوان کرد.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 15163

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر