فرمانده پلیس راه گیلان خبر داد

کشته شدن 3 جوان در تصادف رانندگی گیلان

فرمانده پلیس راه گیلان از کشته شدن سه جوان حدود 18 ساله در تصادف رانندگی جاده‌های این استان خبر داد.

کشته شدن 3 جوان در تصادف رانندگی گیلان

گیلان خبر: مهیار رستگار با بیان اینکه خانواده‌ها خودروها را در اختیار فرزندان خود که گواهینامه ندارند، قرار ندهند، اظهار کرد: بی‌مبالاتی در این زمینه حوادث ناگوار و تأسف‌آور را رقم می‌زند.

وی به مرگ سه جوان طی شب گذشته اشاره کرد و گفت: این جوانان با خودروهای پدر خود در خلوت جاده‌ها راندند و به دلیل انحراف به چپ و عدم مهارت در رانندگی جان خود را از دست دادند.

فرمانده پلیس راه گیلان با ابراز تأسف از مرگ سه جوان حدود 18 ساله مذکور، تصریح کرد: تشخیص درست از خطر تصادف برای یک جوان 18 ساله مفهوم نیست و به همین منظور قوانین رانندگی را رعایت نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه برای رانندگی باید فرد دارای گواهینامه باشد و آموزش‌های لازم را فرا گیرد، یادآور شد: سهل‌انگاری برخی خانواده‌ها منجر به حوادث ناگوار می‌شود.

رستگار در ادامه به وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور اشاره کرد و متذکر شد: به جز محور توتکابن در مسیر رودبار‌ـ رستم‌آباد که از مدت‌ها پیش به دلیل رانش زمین مسدود شده است، بقیه محورها باز بوده و تردد بدون محدودیت ترافیکی در آنها جریان دارد.

وی از رانندگان محور مذکور خواست تا از جاده قدیم رشت‌ـ‌قزوین برای تردد استفاده کنند و رعایت قوانین رانندگی را مورد توجه خود قرار دهند.

فرمانده پلیس راه گیلان با تصریح بر اینکه سرعت و سبقت غیرمجاز دو عامل مهم در وقوع تصادفات مرگبار است، خاطرنشان کرد: رعایت سرعت مطمئنه امری ضروری و مهم است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 15217

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر