نمایشگاه خوشنویسی گیلان افتتاح شد

نمایشگاه خوشنویسی گیلان با ارائه 70 تابلو توسط هنرمندان خوشنویس نقاط مختلف این استان در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت افتتاح شد.

نمایشگاه خوشنویسی گیلان افتتاح شد

گیلان خبر : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه مذکور اظهار کرد: نمایشگاه خوشنویسی استان از چینش خوبی برخوردار است.

فیروز فاضلی به دو تابلوی بسیار خوش نقش بسم‌الله‌‌الرحمن‌الرحیم در ابتدای نمایشگاه مذکور اشاره کرد و افزود: تابلوها از تذهیب و خط بسیار خوبی برخوردار هستند.

وی تنوع مکانی هنرمندان خوشنویس از شهرستان‌های مختلف گیلان را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: بیشتر مفاهیم تابلوهای نمایشگاه خوشنویسی گیلان بر گرفته از مفاهیم ارزشی بوده و با هنر ارزشی خود را به منصه ظهور رسانده است.

*ارائه 70 تابلو در نمایشگاه خوشنویسی گیلان

مسئول انجمن خوشنویسان گیلان نیز در مراسم مذکور گفت: خوشنویسان گیلان با دایر کردن نمایشگاه خوشنویسی به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند.

مهدی سجودی به نمایش 70 تابلو در نمایشگاه خوشنویسی گیلان اشاره کرد و افزود: هنرمندان خوشنویسی از شهرستان‌های رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر و غرب گیلان آثار خود را در نمایشگاه مذکور به نمایش گذاشتند.

وی مضمون بیشتر تابلوها را قرآنی و با موضوع ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: نمایشگاه خوشنویسی گیلان به صورت آزاد برگزار شده اما آیه‌های قرآنی و اشعاری درباره امام علی (ع) بیشترین تابلوهای ارائه شده را تشکیل می‌دهند.

سجوی با بیان اینکه نمایشگاه خوشنویسی گیلان تا 15 تیرماه جاری دایر است، یادآور شد: نمایشگاه مذکور صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و بعد از ظهرها از 16 تا 20 برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.
 

کد مطلب: 1535

ارسال نظر

انتخاب سردبیر