مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا خبر داد:

توزیع 360هزار تریکوکارت بین کشاورزان صومعه‌سرایی

360 هزار تریکوکارت که شامل زنبور ترکوگراما است، بین کشاورزان صومعه‌سرایی توزیع شده است،

توزیع 360هزار تریکوکارت بین کشاورزان صومعه‌سرایی

گیلان خبر: مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا از توزیع 360 هزار تریکوکارت بین کشاورزان این شهرستان خبر داد.

احمد پادیاب، مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار گیلان خبر، با بیان اینکه این شهرستان دارای 28 هزار هکتار اراضی شالیکاری است، اظهار کرد: سه هزار و 600 هکتار از این اراضی تحت کنترل مبارزه بیولوژیک برای تولید محصول ارگانیک قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه 360 هزار تریکوکارت که شامل زنبور ترکوگراما است، بین کشاورزان صومعه‌سرایی توزیع شده است، افزود: اجرای طرح‌های مبارزه بیولوژیک در اراضی شالیزاری علاوه بر ارتقای کیفیت محصولات تولیدی ضریب سلامت آنها را نیز افزایش می‌دهد.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: این طرح در راستای مبارزه غیر شیمیایی با آفات و بیماری های مزارع شالیزاری، عملیات مبارزه متمرکز علیه نسل دوم آفت ساقه خوار برنج صورت می‌گیرد.

پادیاب با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح جلوگیری از آلودگی محیط زیست، تولید محصول سالم و ارگانیک و کاهش هزینه های تولید است، تصریح کرد: "زنبورتریکوگراما" تنها حشره مفید تولیدی است که در شالیزارها رها شده و آفات برنج را کنترل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: زنبور تریکوگراما در سال های اخیر توزیع و استفاده شده و به عنوان یکی از مؤثرترین عوامل در صورت رعایت اصول شناخته شده است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا تاکید کرد: اين زنبور قادر است تخم پروانه کرم ساقه خوار برنج را پارازيت و از بين ببرد.

کد مطلب: 1542

ارسال نظر

انتخاب سردبیر