همایش« بررسی رابطه اقتصاد و فرهنگ »در رشت برگزار می‌ شود

همایش« بررسی رابطه اقتصاد و فرهنگ »در رشت برگزار می‌شود.

همایش« بررسی رابطه اقتصاد و فرهنگ »در رشت برگزار می‌ شود

گیلان خبر : دبیر همایش «بررسی رابطه اقتصاد و فرهنگ» امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی این شعار همایش «رابطه اقتصاد و فرهنگ»در رشت برگزار می‌شود.

علیرضا جوقه‌دوست افزود: این همایش با حضور اساتید حوزه اقتصاد و فرهنگ روز دوشنبه 22 اردیبهشت ماه جاری در مجتمع فرهنگی خاتم‌الانبیا (ص) رشت با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این همایش علاوه بر بررسی راهکارهای تحقق شعار امسال، به ارتباط و «هم‌افزایی» بین اقتصاد و فرهنگ پرداخته می‌شود، تصریح کرد: فرصت‌ها، چالش‌ها و آسیب‌های موجود در این حوزه مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

دبیر همایش مذکور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عزم ملی مدیران بسترساز تحقق شعار سال است این عزم می‌تواند در تحقق شعار امسال در تقویت فرهنگ رشد و بالندگی  جامعه موثر واقع شود.

وی با اشاره به مسایل حوزه فرهنگ و اقتصاد در مبانی دینی گفت: در حوزه فرهنگ، مبانی و مصادیق بسیاری از جمله نظم و دقت در کارها، وجدان کاری، پرهیز از اسراف و صرفه‌جویی و پس‌انداز و کار مضاعف وجود دارد که همه از مصادیق فرهنگ دینی است و به طور مستقیم به بحث توسعه اقتصادی مربوط می‌شود.

جوقه‌دوست با اشاره به نقش رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها به دلیل حضور پررنگ در اقشار جامعه می‌توانند نقش مهمی در پیشبرد شعار امسال داشته و زمینه‌ساز توسعه اقتصادی، هماهنگی و مشارکت تمام نهادها و اقشار جامعه در سطح ملی باشند.

به گزارش فارس، این همایش با همت سازمان غیر دولتی ماندگار فیلم گیلان و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در تاریخ مذکور برگزار می‌شود.

کد مطلب: 156

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر