مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در رشت:

دولت ۶۵۰۰ میلیارد تومان به بیمه سلامت بدهکار است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه بدهی بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی گیلان حدود ۸۶ میلیارد تومان است گفت: حدود ۶۵۰۰ میلیارد تومان از دولت طلب داریم.

دولت ۶۵۰۰ میلیارد تومان به بیمه سلامت بدهکار است

گیلان خبر: محمدجواد کبیر, شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با شبکه باران، اظهار داشت: اساس نظام بیمه کشور, حفاظت مالی مردم در برابر هزینه سلامت است و در نظام صندوق بیمه پایه, چندین صندوق بیمه از جمله بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح، بیمه تامین اجتماعی را داریم.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه دولت, 750 سکونتگاه غیررسمی کشور که شامل افراد آسیب پذیر بود را شناسایی کردیم، افزود: حدود 11 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه قرار دادیم که حدود 86 درصد از آن‌ها حاشیه نشین شهر و 91.7 درصد از آن‌ها افراد با درآمد کمتر از یک میلیون تومان هستند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه 75 درصد از خانواده‌ها با درآمد کمتر از یک میلیون تومان را تحت پوشش بیمه قرار دادیم، تصریح کرد: این موارد نشان می‌دهد هدف‌گذاری دولت برای پوشش از جامعه محرومین موفق بوده است.

کبیر, پوشش بیمه را برای استفاده افراد محروم رایگان خواند و گفت: 99 درصد از افراد محروم تحت پوشش بیمه هستند و ممکن است عده ای به علت عدم آگاهی و عدم دسترسی بیمه نشده باشند و سیاست دولت برای اقشار آسیب پذیر این است که بیمه سلامت به صورت رایگان ادامه یابد.

وی با بیان اینکه در مناطق روستایی به ازای هر 4 هزار نفر یک پزشک و به ازای هر 7 هزار نفر یک ماما قرار دادیم، بیان کرد: مرکز ارائه دهنده خدمات مکلف به ارائه خدمات به روستاییان است و اگر امکان ارائه خدمات مقدور نباشد روستاییان می‌توانند با یک برگ ارجاع به نزدیک ترین واحد تخصصی مراجعه کنند و تنها 3 درصد هزینه را پرداخت کنند.

کبیر با بیان اینکه تلاش می کنیم زنجیره ارجاع از روستا به شهر فراهم شود، عنوان کرد: یک بخش نیز به فرهنگ وآکاهی مردم برمی گردد وباید با اطلاع رسانی درست وآموزش اگاهی جامعه را بالا برد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور آشنایی مردم با حقوق بیمه ای خود را مهم عنوان کرد وگفت: مردم باید بدانند به واسطه دفترچه چه خدماتی را باید دریافت کنند وامسال طرح توانمندسازی بیمه شده ها در سال 95 را در دستور کار خود داریم وتلاش می کنیم مردم با حقوق بیمه ای خود آشنا بشنود و در این راستا گام های خوبی برداشتیم.

کبیر با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت حدود 87 درصد از منابع خود را از محل درآمد عمومی دریافت می کند، اظهار کرد: حدود 6500 میلیارد تومان از دولت طلب داریم که باید آن را بایت خرید خدمات خریداری شده به موسسات پرداخت کنیم.

وی با اعلام اینکه در 2 سال گذشته حدود 3 هزار میلیارد تومان از منابع ما اختصاص پیدا نکرده است، مطرح کرد: دستگاه‌های مختلف 1000 میلیارد تومان برای بیمه کارکنانشان به ما بدهی دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مبحث اقتصاد مقاومتی به کنترل تقاضا اشاره کردند،گفت: باید در زمینه کنترل تقاضا, گام‌های جدی برداریم و یکی از مهمترین راهبردهای آن احیا و بازیابی نظام ارجاع است.

کبیر با اشاره به اینکه در نظام ارجاع مردم ابتدا به پزشک خانواده مراجعه می‌کنند، تصریح کرد: پزشک خانواده بعد از راهنمایی و مشاوره, فرد را به پزشک متخصص ارجاع می‌دهد و بعد از مشاوره از طریق پزشک متخصص, فرد به پزشک عمومی بازخور می یابد.

وی بدهی بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی گیلان را 86 میلیارد تومان اعلام کرد و خاطرنشان کرد: قول می‌دهیم بعد از اینکه دولت مطالبات ما را پرداخت کرد, در اولین فرصت بدهی خود را به استان گیلان پرداخت کنیم.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 15767

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر