چای گیلان در مسیر توسعه

گیلان مهمترین استان تولیدکننده چای در کشور است

چای گیلان در مسیر توسعه

گیلان خبر : منطقه گیلان، چای دومین محصول استراتژیک گیلان است و این استان با داشتن 28 هزار هکتار معادل 90 درصد از باغ های چای ایران، مهمترین استان تولیدکننده این محصول در کشور محسوب می شود.

از زمانی که کاشف السلطنه برای نخستین بار دانه های چای را از هند به ایران آورد و در لاهیجان کاشت، بیش از یک قرن می گذرد. دانه ها یا همان بذری که زمانی فقط خاصیت تکثیر داشت، حالا با تلاش 3 ساله محققان مرکز تحقیقات چای کشور، به محصولی تبدیل شده که علاوه بر مصرف خوراکی در تولید صنایع دارویی - بهداشتی و آفت کش هم کاربرد دارد. نتایج تحقیقات پژوهشگران جوان ایرانی، روغن بذر چای را به فهرست بلند بالای روغن های گیاهی اضافه کرده است.

بررسی ها نشان می دهد استفاده از این ظرفیت جدید باغ های چای، علاوه بر افزایش درآمد باغداران، رونق صنایع تبدیلی و جانبی چای و همچنین ایجاد فرصت های جدید شغلی را در پی دارد.

دکتر رضا آزادی محقق و پژوهشگر مرکز تحقیقات چای کشور که تحقیقات بسیاری بر روی بذر چای انجام داده نیز در  این باره گفت: فرآوری بذر چای برای نخستین بار در کشور، کار مشترک 5 نفر از متخصصان مرکز تحقیقات چای کشور است

 

دکتر رضا آزادی با بیان اینکه اوج دوره برگ دهی بوته های چای، بین 50 تا 60 سال است گفت: حدود 50 درصد ازباغهای چای کشور- معادل حدود 16هزار هکتار- بیش از نیم قرن عمر دارند که براین اساس رشد زایشی (گل دهی وتولید بذر) در این باغها بیشتر از رشد رویشی (برگ دهی) بوده و ظرفیت خوبی برای تولیدمحصول جدید از بذر چای محسوب می شود.

به گفته وی از آنجا که بوته های چای در باغهای کشور در ردیف های فشرده کشت شده، دانه های فندقی چای پس از جدا شدن از بذر، لابه لای بوته ها محصوره شده و درمواقعی هم که به زمین می رسند به علت فشرده بودن بوته ها ونرسیدن نور خورشید، فرصت رشد نمی یابند.

این محقق افزود: از طرفی پس از برداشت برگ سبزچای و در زمان تبدیل گل به میوه ( بذر)، باغ های چای هرس شده و مقدار قابل توجهی از بذرها ازبین می رود، این در حالی است که این ظرفیت ناشناخته باغ های چای می‌تواند به عنوان منبع جدید درآمد چایکاران زحمت کش ونیز ماده اولیه ای برای تولید روغن و دیگر محصولات جانبی آن  باشد.

محقق و پژوهشگر مرکز تحقیقات چای کشوربا بیان اینکه روغن بذرچای به علت داشتن اسیدهای چرب غیر اشباع، در سبد غذایی مردم کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا که چای نوشیدنی اصلی آنهاست قرار دارد گفت: مصرف روغن بذرچای که بدون کلسترول بوده و خواص روغن زیتون را دارد، با پایین آوردن کلسترول بد خون، از بروز بیماری های قلبی–عروقی پیشگیری می کند.

وی با بیان اینکه اگر چه هنوز بررسی های اقتصادی و مالی بهره برداری از بذر چای انجام نشده اما پیش بینی می شود با راه اندازی کارخانه روغن کشی، بتوان با برداشت بذرهای32 هزار هکتار از باغ های چای کشور، سالانه بطور میانگین یک میلیون لیتر روغن بذر چای تولید و به همین میزان از واردات محصولات مشابه جلوگیری کرد.

به گفته دکتر رضا آزادی پس از روغن گیری، با فرآوری کنجاله بذر چای هم  می توان سم قوی تولید کرد که در مزارع پرورش میگو و برای از بین بردن آفات باغهای چای کاربرد دارد که درصدد تهیه طرح تحقیقاتی آن هستیم.

وی به شباهت ظاهری دانه چای و فندق اشاره کرده و می گوید: با احداث یک کارخانه چند منظوره روغن کشی، می توان پس از برداشت فندق و روغن کشی از این خشکبار که سالهاست فقط در تب کوره های تفت آجیل می سوزد ، بذر چای را هم برداشت و روغن کشی کرد. اگر چه تولید آفت کش و لوازم آرایشی بهداشتی از بذر چای هنوز در مراحل اولیه تحقیقات قرار دارد و ارائه آمارها در این زمینه مستلزم بررسی های بیشتر است امابه نظر می رسد از روغن بذر چای بتوان محصولات آرایشی و بهداشتی بسیاری از جمله کرم، شامپو و صابون تولید کرد و از تفاله برجا مانده از بذر روغن کشی شده هم، مقدار قابل توجهی از سموم مزارع پرورش میگو و باغهای چای را تامین کرد

 

کد مطلب: 160

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر