معاون سازمان میراث فرهنگی گیلان:

نخستین محموله سفال گیلان به اروپا صادر می‌شود

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه در راستای هفته صنایع دستی نخستین خانه صنایع دستی را افتتاح کردیم گفت: نخستین محموله سفال گیلان نیز به اروپا صادر می‌شود.

نخستین محموله سفال گیلان به اروپا صادر می‌شود

گیلان خبر: سلمان شاه محمدی در مورد برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی در هفته صنایع دستی، اظهار داشت: نخستین خانه صنایع دستی گیلان را در لیالستان لاهیجان افتتاح کردیم و افتتاح ماشین فرآوری بامبو و افتتاح 3 کارگاه صنایع دستی از جمله اقدامات ما است.

وی با بیان اینکه امروز نخستین محموله صادرات سفال گیلان به اروپا از طریق کامیون انجام می‌شود، بیان کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی سفال، بامبو و رشتی‌دوزی از دیگر برنامه‌های اجرایی ما است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گیلان برپایی نمایشگاه صنایع دستی در هتل ایران رشت و بازدید از دهکده صنایع دستی قاسم آباد را از جمله برنامه‌های هفته صنایع دستی عنوان کرد.

حمیدرضا آذرپور نیز از برگزاری تورهای زیارتی از دهم ماه رمضان خبر داد و گفت: تورهای زیارتی در مکان‌های مذهبی نظیر بقعه آقا سید جلال الدین اشرف و امام‌زاده هاشم از اذان ظهر تا اذان مغرب برگزار می‌شود و مطابق برنامه‌ریزی انجام شده مراسم افطار در یکی از مکان های زیارتی انجام می شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با بیان اینکه گیلان در این ایام مسیر گذر عبور گردشگران نیز است بیان کرد: تورهای زیارتی را طوری تنظیم کردیم که استان‌های دیگر در مورد جاذبه‌های گردشگری گیلان آگاهی یابند.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 16062

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر