مدیرکل تامین اجتماعی گیلان:

افزایش مستمری‌ و کمک‌های بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان میزان مستمری‌ و کمک‌های جانبی بازنشستگان این نهاد را اعلام کرد.

افزایش مستمری‌ و کمک‌های بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

گیلان خبر: جمیل حق‌پرست افزایش مستمری‌‌ها و کمک‌های جانبی بازنشستگان این نهاد را اعلام کرد.

وی افزود: در اجرای ماده 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و با توجه به مصوبه تاریخ 16 خرداد ماه امسال هیأت وزیران، میزان افزایش مستمری‌ها و کمک‌های جانبی قابل پرداخت از ابتدای سال 95 از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام شد.

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، تمام مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان که تا پایان سال 94 برقرار شدند از ابتدای امسال به میزان 14 درصد مستمری قابل پرداخت در اسفند ماه افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: در اجرای ماده 111 قانون تامین اجتماعی میزان مستمری بازنشستگان، از کارافتادگان کلی و مجموع مستمری بازماندگان که در طول سال 95 برقرار شود، حسب مورد تا مبلغ حداقل 8 میلیون و 121 هزار و 660 ریال افزایش می‌یابد.

حق‌پرست با بیان اینکه به منظور جبران بخشی از افزایش هزینه‌های زندگی و با هدف ارتقای معیشت مستمری‌بگیران به موجب ضوابط قانونی و مفاد بودجه سنواتی میزان کمک‌های جانبی مستمری‌بگیران در سال 95 تعیین می‌شود، گفت: بر اساس بخشنامه صادره کمک‌هزینه ماهانه عائله‌مندی در سال جاری معادل 349 هزار و 980 ریال است.

وی اضافه کرد: طبق بخشنامه مذکور، کمک‌هزینه ماهانه اولاد 70 هزار و 680 ریال و کمک‌هزینه ماهانه همسر متکفل «مستمری‌بگیران بازمانده» مبلغ 174 هزار و 990 ریال است.

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان میزان کمک‌های مسکن و معیشت به ازای هر پرونده مستمری را به ترتیب 165 هزار ریال و 385 هزار ریال در هر ماه عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: مابه‌التفاوت مربوط به ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال 95 طی لیست‌های جداگانه در ماه‌های تیر و مرداد پرداخت می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 16063

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر