کارشناس هواشناسی گیلان خبر داد

تضعیف سامانه بارش‌زا در گیلان

کارشناس هواشناسی گیلان از تضعیف سامانه بارش‌زا و بارندگی پراکنده در این استان خبر داد.

تضعیف سامانه بارش‌زا در گیلان

گیلان خبر: بارندگی هوای گیلان در چند روز اخیر که همچنان ادامه دارد، موجب کاهش چشمگیر دما و خنکی لذت‌بخش هوای این استان شد.

در هوای گرم خرداد ماه، شهر باران «رشت» و دیگر شهرهای گیلان شاهد ریزش نعمت الهی باران بوده‌اند، به طوری که نهرها و رودخانه‌ها لبریز از آب شدند و هوای مطبوعی نصیب این استان همیشه سبز شد.

کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت هوای این استان اظهار کرد: اکنون در تمام نقاط گیلان به غیر از منجیل و لوشان آسمان تمام ابری است.

 مازیار غلامی با بیان اینکه آستارا، بندر کیاشهر و ماسوله بارندگی به صورت پراکنده است، تصریح کرد: در نواحی شرقی گیلان بارش‌ها به صورت پراکنده است.

وی جیرنده را مه‌آلود خواند و گفت: اکنون دمای رشت 19 درجه و رطوبت نسبی هوا 95 درصد است و دریا برای انجام فعالیت‌های دریانوردی امروز مواج بوده و از فردا به تدریج مناسب می‌شود.

کارشناس هواشناسی گیلان از تضعیف سامانه بارش‌زا و بارندگی پراکنده در این استان از امروز خبر داد و افزود: عصر امروز بارش‌ها قطع می‌شود.

وی در پیش‌بینی وضعیت هوای گیلان طی دو روز آینده، خاطرنشان کرد: درطی دو روز آینده پایداری هوا، افزایش ابر، بارش‌های پراکنده در صبح و شب پیش‌بینی می‌شود.

غلامی درباره خنکی هوای گیلان در خرداد ماه، یادآور شد: امسال معادل دما در گیلان نرمال و بارش‌ها خوب بوده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 16066

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر