معاون سازمان تبلیغات اسلامی گیلان:

مراسم ترتیل‌خوانی قرآن در ۱۰۰ مسجد و تکیه گیلان برگزار می‌شود

معاون تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مراسم ترتیل خوانی قرآن در ۱۰۰ مسجد و تکیه برگزار می‌شود گفت: حدود ۱۰۰۰ جلد قرآن کریم را در مساجد استان جهت قرائت و ترتیل در ماه رمضان توزیع کردیم.

مراسم ترتیل‌خوانی قرآن در ۱۰۰ مسجد و تکیه گیلان برگزار می‌شود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سید حسین گلمیرزاده در مورد اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در 100 مسجد و تکیه در استان مراسم ترتیل خوانی قرآن و همچنین مراسم محفل انس با قرآن  برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم هر روز در  مصلای امام خمینی(ره)رشت بعد از نماز ظهر و عصر برگزار  و این مراسم نیز از صدا‌وسیمای مرکز گیلان پخش می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه سبک زندگی ما در محضر قرآن تغییر می‌کند، تصریح کرد: حدود 1000 جلد قرآن کریم را در مساجد استان جهت قرائت و ترتیل در ماه رمضان توزیع کردیم.

حجت الاسلام گلمیرزاده از حضور 1500 روحانی و مبلغ  اعزامی از حوزه علمیه قم و بومی خبر داد و گفت: مبلغان دینی در بیش از 2500 مسجد به فریضه نماز و بیان احکام و مسائل شرعی می‌پردازند و حدود 100 مبلغه خانم نیز مسائل سبک زندگی و احکام شرعی را برای بانوان بیان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در دهه پایانی ماه مبارک شعبان حدود 3 هزار مسجد گیلان با مشارکت بیش از 10 هزار نیروی مرد و زن غبارروبی و عطرافشانی شدند.

منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 16105

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر