رئیس شورای شهر رشت:

از شهردار بابت اتهام باج خواهی شکایت کیفری کردم

رئیس شورای شهر رشت گفت: از شهردار بابت اتهام باج خواهی شکایت کیفری کرده‌ام و هرگز کوتاه نمی‌آیم مگر اینکه مدارک و مستندات خود را ارائه کند.

از شهردار بابت اتهام باج خواهی شکایت کیفری کردم

گیلان خبر: محمدعلی رفیعی نودهی در یکصد وچهل وپنجمین جلسه علنی شورای شهر رشت ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حسینعلی پورابراهیمی شهید مدافع حرم گیلانی اظهار داشت: بابت اتهامی که شهردار به بعضی از اعضای شورا زده و آن‌ها را به باج‌خواهی متهم کرده از او شکایت کیفری کرده‌ام و هرگز کوتاه نمی‌آیم مگر اینکه مدارک و مستندات خود را ارائه کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: شهردار به شورا نامه زده است که به 350 نیرو نیاز دارد ولی چون پاسخی از شورا دریافت نکرده 100 نفر نیرو را جذب کرده است در حالی‌که مطابق قانون, شهرداری نمی‌تواند بدون مجوز از شورا و طی روال قانونی به جذب نیرو اقدام کند.

رفیعی نودهی با بیان اینکه شهردار رشت باید هفته آینده برای پاسخگویی به شورا بیاید تصریح کرد: شهردار رشت برای پاسخگویی در مورد جذب نیرو و مشاور، عدم افتتاح پروژه BRT و نصب کیوسک بانک شهر بدون مجوز شورا به صحن شورا دعوت می‌شود.

محمود باقری خطیبانی: ادغام و انحلال سازمان‌ها در شهرداری رشت غیرقانونی است

محمود باقری خطیبانی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: بعضی‌ها فکر می‌کنند هدف من کنار رفتن ثابت قدم است در حالی‌که چنین قصدی ندارم و ما باید از گذشته برای آینده عبرت بگیریم.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت به‌طور غیرقانونی به جذب نیرو اقدام کرده است افزود: هرگونه جذب نیرو باید از طریق آزمون و طی روال اداری انجام شود و شورای اسلامی شهر نمی‌تواند مجوز جذب نیرو به شهرداری را بدهد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت, ادغام و انحلال سازمان‌ها در شهرداری را غیرقانونی عنوان کرد و گفت: شهردار می‌گوید سازمان‌ها را منحل نکرده بلکه ادغام کرده است و بدون مجوز از شورا منتظر تایید اساسنامه از وزارت کشور است.

باقری خطیبانی با بیان اینکه به ساختمان دانا, با وجود بدهی 4 میلیارد تومانی به شهرداری پایان کار داده شد بیان کرد: هر جا تخلفی شده باید از آن جلوگیری شود.

امیرحسین علوی: صحبت‌های حجت الاسلام رفیعی, تلنگری را به مردم رشت و مسئولان وارد کرد

امیرحسین علوی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه صحبت‌های حجت الاسلام رفیعی, تلنگری را به مردم رشت و مسئولان وارد کرد اظهار داشت: باید در فصل تابستان که یک فصل تفریحی و گردشگر پذیری است برنامه‌ریزی کنیم که ناهنجاری رخ ندهد.

علوی با بیا اینکه هر موقع از شهردار توضیح خواستیم فضا به سمت استیضاح و یا برکناری شهردار کشیده شد تصریح کرد: نباید فضا در رسانه‌ها طوری مطرح شود که همه منابع در رشت تلف شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت تاکید کرد: شهردار به علت عدم بهره برداری از پروژه BRT برای پاسخگویی به شورا بیاید و دلایل خود را ارائه کند.

 در این جلسه با استعفای فرهاد شوقی از کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورا موافقت و مسعود کاظمی جایگزین وی در این کمیسیون شد.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 16106

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر