مدیرکل میراث فرهنگی گیلان:

۱۷ هزار محصول صنایع دستی گیلان به اروپا صادر می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: در هفته صنایع دستی موفق شدیم ۱۷ هزار محصول صنایع دستی گیلان را به ارزش ۱۵ هزار یورو به اروپا ارسال کنیم.

۱۷ هزار محصول صنایع دستی گیلان به اروپا صادر می‌شود

گیلان خبر: رضا علیزاده در مورد اقدامات سازمان میراث فرهنگی در هفته صنایع دستی اظهار داشت: برنامه‌های هفته صنایع دستی را در چند محور دنبال کردیم که یکی از اهداف محقق شده ما ایجاد 5 کارگاه صنایع دستی بود که هم زمان با هفته صنایع دستی افتتاح شد.

وی افتتاح کارگاه‌های صنایع دستی را موجب افزایش اشتغال و تولید دانست و گفت: با افتتاح 5 پروژه صنایع دستی توانستیم هدف‌گذاری خود را در افزایش اشتغال و تولید محقق کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان کاربردی کردن صنایع دستی را دومین مبحث دنبال شده در هفته صنایع دستی عنوان کرد و گفت: حدود 20 نمونه کاری در رشته دوزی رونمایی شد و با کاربردی کردن صنایع دستی می‌توان زمینه تقاضای بیشتر را در بازار برای محصولات صنایع دستی فراهم کرد.

علیزاده به فروش درآمد ارزی ناشی از فروش صنایع دستی به کشورهای هدف اشاره کرد و گفت: در گذشته محصولات ما از طریق گمرک به‌طور غیر سازمان یافته صادر می‌شد ولی اکنون محصولات ما به‌صورت هدفمند و سازمان یافته به بازارهای خارجی عرضه می‌شود و در گام اول توانستیم حدود 17 هزار محصول صنایع دستی را به ارزش 15 هزار یورو به اروپا صادر کنیم.

وی با بیان اینکه نشست‌های تخصصی صنایع دستی را در هفته صنایع دستی برگزار کردیم تصریح کرد: در این نشست‌ها صنایع دستی فراموش شده و در حال فراموشی را مطالعه و ارزیابی کردیم تا در جهت احیای مجدد آن تلاش کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان رفتار بازاریابی را در صنایع دستی مهم تلقی کرد و گفت: بسته‌بندی کردن صنایع دستی، حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و کاربردی کردن صنایع دستی را در نشست‌های تخصصی بررسی کردیم.

علیزاده با بیان اینکه برای استفاده بهتر از فضای مجازی ایجاد بازارچه مجازی صنایع دستی را در دستور کار قرار دادیم گفت: 2 بازارچه صنایه دستی مجازی داریم که امیدواریم بتوانیم با کمک بخش خصوصی آن را ارتقا دهیم تا با استفاده از شبکه مجازی بتوانند محصولات خود را عرضه کنند.

وی از برگزاری تورهای گردشگری زیارتی به مکان‌های زیارتی ومذهبی از دهم ماه رمضان خبر داد و گفت: با برگزاری تورهای گردشگری ضمن ارتباط معنادار مردم با مکان‌های زیارتی، از ظرفیت و جاذبه‌های گردشگری نیز استفاده می‌کنیم.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 16210

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر