مدیر روابط‌عمومی علوم‌پزشکی گیلان خبر داد

اهدای عضو 3 نفر گیلانی به بیماران نیازمند

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان گفت: اهدای عضو سه نفر مرگ مغزی در رشت، لاهیجان و انزلی به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

اهدای عضو 3 نفر گیلانی به بیماران نیازمند

گیلان خبر: فردین مهرابیان با اشاره به اینکه غفور کوهی 20 ساله  ساکن رشت در اثر تصادف دچار مرکز مغزی شد، افزود: با رضایت خانواده این جوان دو کلیه، کبد و قلب وی در بیمارستان مسیح دانشوری تهران به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

وی با بیان اینکه مرحوم غفوری‌کوهی شانزدهمین مورد اهدا شده مرگ مغزی در سال جاری است، گفت: آرش ایزدپنا 24 ساله و ساکن انزلی که به اثر تصادف دچار مرکز مغزی شده بود با رضایت خانواده‌اش دو کلیه وی در واحد فراهم‌آوری مرکز آموزشی درمانی رازی رشت به بیمار نیازمند پیوند زده شد.

این مسؤول اضافه کرد: کبد این مرحوم برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان نمازی شیرازی منتقل شد ضمن اینکه مرحوم ایزدپنا هفدهمین مورد اهدا شده مرگ مغزی در سال جاری در گیلان است.

وی علی گل‌پور 11 ساله ساکن روستای بارکوسرای لاهیجان نیز که بر اثر تصادف مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده‌اش دو کلیه وی در واحد فراهم‌آوری مرکز آموزشی درمانی رازی رشت به بیمار نیازمند پیوند زده شد.

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: کبد این نوجوان 11 ساله برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شد.

وی مرحوم گل‌پور را هجدهمین مورد اهدا شده مرگ مغزی در سال جاری ذکر کرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 16340

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر