رئیس اداره عمران و بهسازی راه و شهرسازی گیلان خبر داد

پرداخت تسهیلات به بافت فرسوده شهری گیلان

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی گیلان از پرداخت تسهیلات در محدوده بافت‌های فرسوده شهری در این استان خبر داد.

پرداخت تسهیلات به بافت فرسوده شهری گیلان

گیلان خبر: منوچهر مومنی صبح امروز در جلسه راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد میانی یکی از اقدام‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در بازآفرینی پایدار محله‌ها و محدوده‌های هدف شهری است اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به منظور احیأ، بهسازی و نوسازی ساختمان‌های مسکونی بافت‌های مذکور حائز اهمیت است.

وی به سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در بازآفرینی شهری پایدار و احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری اشاره کرد و افزود: طبق مصوبه هیأت وزیران تسهیلات یارانه‌ای به منظور بسترسازی و تسهیل‌گری مسیر نوسازی به متقاضیان نوسازی بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شود.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه احیای بافت‌های ناکارآمد صرف نظر از زیباسازی سیمای شهری از لحاظ ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی محله‌ها بسیار موثر است، تصریح کرد: مبلغ تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در شهر رشت به‌ازای هر کدام از واحدها 50 میلیون تومان و در شهرهای دیگر استان 30 میلیون تومان است.

مومنی، مدت بازپرداخت تسهیلات مذکور را 12 سال خواند و بیان کرد: مدت دو سال از زمان مذکور مربوط به دوران مشارکت است.

وی به پرداخت تسهیلات نوسازی به 4 هزار و 511 واحد بافت‌های فرسوده شهری گیلان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 102 واحد بافت فرسوده شهری به بانک‌های عامل استان معرفی شدند.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه 876 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای مذکور پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: 2 هزار و 400 سهمیه باقی‌مانده و اداره کل راه و شهرسازی گیلان آمادگی معرفی متقاضیان تا سقف اختصاص داده شده به بانک‌های عامل را دارد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 16492

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر