حمایت جعفرزاده از فرجی دانا؛

تاملی برمصاحبه یکی ازنمایندگان رشت

ایشان اظهار داشتند: شخصا مخالف استیضاح هستم و برخلاف اظهار نظرها بنده موافق آقای فرجی دانا هستم و عملکرد ایشان را بسیار مثبت میدانم!

تاملی برمصاحبه یکی ازنمایندگان رشت

گیلان خبر: در ۵ آبان سال ۹۲ کلید وزارت علوم با ۱۵۹ رای موافق نمایندگان مجلس به فرجی‌دانا سپرده شد ، پس از آن وزیر جدید در اقدامی غیرقابل انتظار ، جعفر توفیقی و جعفر میلی‌منفرد ، دو چهره‌ای که مجلس با وزیر شدن آنها مخالفت کرده بودند، را به عنوان معاون و مشاور عالی خود انتخاب کرد و با این انتصاب آشکارا به آراء نمایندگان مجلس دهن کجی نمود تا از همان ابتدا زمزمه استیضاح وزیر از سوی برخی از نمایندگان مجلس به گوش برسد.

به گزارش گیلان خبر به نقل از رویداد نو در اولین گام نمایندگان مجلس در ۸ دی ماه ۹۲ اولین کارت زرد را به وزیر علوم دادند به طوری که با ۱۴۹ رای مخالف از مجموع ۲۴۰ نماینده حاضر در صحن علنی اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر علوم در مورد سوال مطرح شده قانع نشدند.

بعد از گذشت چند ماه از عملکرد وزیر علوم ، اینبار طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا با جدیت بیشترو بابیش از ۵۰ امضاء به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی برای اعلام وصول تقدیم شد .

از اینجا به بعد بود که رسانه های اصلاح طلب و برخی از چهره های وابسته به آنها با هجمه به طرح استیضاح ، سعی بر آن داشتند که این طرح را به حاشیه ببرند تا مانع استیضاح شوند و تا جایی پیش رفتند که برخی اصلاح طلبان به تخریب نمایندگان اصولگرا روی آوردند وآنها را متهم به عقده گشایی کردند .

ظهر دیروز مصاحبه ای ازمهندس غلامعلی جعفرزاده نماینده محترم مردم رشت در یکی ازسایت های کشوری داشتیم که نشان از دفاع تمام قد(البته تامل برانگیز) از وزیر مورداستیضاح درمخالفت با طرح استیضاح بود . ایشان اظهار داشتند: شخصا مخالف استیضاح هستم و برخلاف اظهار نظرها بنده موافق آقای فرجی دانا هستم و عملکرد ایشان را بسیار مثبت میدانم!

اماآن چیزی که باعث سوال است اینکه مهندس جعفرزاده که خود ازیادگاران دوران دفاع مقدس است چراو با چه معیارهایی عملکرد فرجی دانا را بسیار مثبت میداند!؟ از آنجا که محور های استیضاح وزیر علوم؛ عدم توجه به رشد علمی دانشگاه ها ،دانشجویان ستاره دار ، بورسیه دانشجویان ، به کارگیری افراد مسئله‌دار وحامیان فتنه ۸۸ به عنوان معاونت در وزارت علوم ، عدم استعلام از وزارت اطلاعات، نحوه انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها می باشد ، باید از این نماینده مجلس سوال کرد که با این موارد چطور میتوان عملکرد این وزیر را مثبت دانست !؟

جعفرزاده بنوعی درهمسویی با اصلاح طلبان نشان می دهد که چندان به نگرانی های دلسوزان نظام اهتمام ندارند درحالی که تذکر چند باره رهبر معظم انقلاب در دیدارهای مکرر با دانشگاهیان و… نسبت به “کاهش سرعت رشد علمی کشور” موید این مطلب است والبته مطالعه و مروربراین فرمایشات و دل نگرانی های رهبرمعظم انقلاب ازحوادث جاری در بنیه علمی کشور شاید بتواند نظر ایشان را نسبت به استیضاح وزیر علوم و مباحث کلان نظام تغییر دهد. زیرا هشدارهای معظم له برای دولت مردان اعتدالگرا از جنس همان هشدارهای در دولت اصلاحات و عملکرد وزیر علوم در زمان اصلاحات است، که فتنه ۱۸ تیر و دیگر حوادث را در پی داشت .

پی نوشت:

فرازی از بیانات رهبرمعظم انقلاب در دیدار با اساتید دانشگاهها:

من خواهش می کنم از مدیران دانشگاه‌ها و مسئولان گوناگون مدیریتى که دانشگاه را مرکز جولان سیاسى و تلاش ها و فعّالیّت هاى جناح هاى سیاسى قرار ندهید. سمّ مهلک حرکت علمى این است که دانشگاه‌ها تبدیل بشوند به باشگاه‌هاى سیاسى؛ کارى که در یک دوره‌اى انجام گرفت.

کد مطلب: 1669

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر