کارشناس هواشناسی گیلان خبر داد

نفوذ توده هوای بارش‌زا به گیلان/ هشدار آبگرفتگی معابر عمومی

کارشناس هواشناسی گیلان از نفوذ توده هوای خنک و بارش‌زا به این استان از اواخر امروز خبر داد.

نفوذ توده هوای بارش‌زا به گیلان/ هشدار آبگرفتگی معابر عمومی

گیلان خبر: یوسف میر‌ه‌جینی با اشاره به وضعیت هوای گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده نفوذ توده هوای خنک و بارش‌زا از اواخر امروز جمعه به گیلان است.

وی با بیان اینکه شرایط برای ابرناکی، کاهش دما، وزش باد، بارندگی و رعد و برق گاهی شدید در گیلان مهیا است، افزود: این شرایط تا اواخر هفته پیش‌رو مهیا است.

کارشناس هواشناسی گیلان گفت: بارندگی برای عصر و شب روز شنبه تا روز یکشنبه در برخی نقاط به‌ویژه نواحی مرکزی و شرقی استان از شدت بیشتری برخوردار است.

وی با هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر تصریح کرد: آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح رودخانه‌ها در برخی از نقاط دور از انتظار نیست.

میر‌ه‌جینی به پیش‌بینی مواج بودن دریا اشاره کرد و افزود: دریا تا دو روز آینده مواج است.

وی خاطرنشان کرد: به مسافران توصیه می‌شود با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی سطح جاده‌ها نکات ایمنی را در هنگام رانندگی رعایت کنند.

کارشناس هواشناسی گیلان از مسافران و گردشگران خواست تا از استقرار در مجاورت رودخانه‌ها خودداری کنند و هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

وی متذکر شد: مدیریت بحران، منابع آب و برق، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، راهداری، کشتیرانی، حمل و نقل، بنادر، پلیس راهور، شهرداری‌ها و... تمهیدات لازم را بیندیشند و توصیه‌های کارشناسی خود را صادر کنند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 16928

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر