امام جمعه موقت رشت:

اشتغال جوانان یکی از مشکلات بزرگ استان گیلان است

امام جمعه موقت رشت گفت: یکی از مشکلات بزرگ استان گیلان مشکل اشتغال جوانان است لذا استاندار گیلان که به این امر واقف است تلاش خود را در این زمینه مضاعف کند.

اشتغال جوانان یکی از مشکلات بزرگ استان گیلان است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام یوسف صدیق عربانی در خطبه‌های نمازجمعه امروز شهرستان رشت در مورد نکوهش غرور اظهار داشت: در بسیاری از نقاط قرآن در خصوص عذاب الهی برای غرور تذکراتی داده شده لذا انسان‌ها نباید به مال، فرزندان و قومیت خود فخر بفروشند.

وی گفت: غرور یکی از عوامل انحطاط انسان و باعث غوطه‌ور شدن او در گناه می‌شود و شیطان نیز به جهت همین غرور در برابر خداوند ایستاد و یک عمر عبادت خود را از بین برد و انسان با غرور و تکبرموجودی همانند شیطان است.

امام جمعه موقت رشت افزود: انسان باید از 5 مستی بپرهیزد که یکی از آن‌ها غرور در داشتن مال و ثروت است که باید از آن دوری شود و نوع دیگر غرور، سرمستی در مورد کسب علم است لذا نباید از علم فراوان مغرور و سرمست شد هر چند در اسلام جایگاه بالایی دارد.

وی درباره آفت‌های غرور تصریح کرد: یکی از آفت‌های انسان غرور ناشی از شهرت و رسیدن به یک اسم خوب در یک عمل است لذا نباید انسان دچار این نوع غرور شود و قدرت نیز یکی دیگر از آفت‌های غرور برای بشر است و این سرمستی می‌تواند باعث ظلم به افراد زیر دست شود.

‌صدیق‌عربانی اظهار داشت: آخرین موردی که در مورد غرور نکوهیده شده غرور ناشی از جوانی و حسن جمال انسان است در حالی‌که این خصوصیات موقتی است و پس از یک مدت به راحتی از بین می‌روند.

امام جمعه موقت رشت در خطبه‌های دوم نماز در مورد برکات و نکات ماه رمضان در ایران اسلامی گفت: دست‌های خبیثی می‌خواستند که جوانان را از روزه منع کنند که نتوانستند در این امر موفق شوند.

صدیق‌عربانی تصریح کرد: مردم ایران نشان دادند که با زبان روزه می‌توانند در راهپیمایی شرکت کنند و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کنند و اطعام مردم محروم یکی دیگر از فرایض بسیار زیبای این ماه بود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات بزرگ استان گیلان مشکل اشتغال جوانان است لذا استاندار گیلان که به این امر واقف است تلاش خود را در این زمینه مضاعف کند افزود: در گیلان کارهای خوبی همچون راه آهن انجام گرفته اما باید به اشتغال جوانان اهمیت زیادی داده شود و در روستاها نیز امکانات مناسبی همچون بهداشت و تامین اجتماعی برای مردم ایجاد کنند.

امام جمعه موقت رشت در مورد استفاده از امکانات استان گیلان و تولیدات داخلی گفت: هنگامی که می‌توان از امکانات استان استفاده کرد و این بستر در کشور وجود دارد به مسئولان باید این تذکر داده شود که باید از تولیدات داخلی استفاده کرد و نباید باعث نا امیدی در جوانان شد.

صدیق‌عربانی در مورد مورد هدف قرار دادن هواپیمای مسافری ایران در خلیج فارس بیان کرد: آمریکا به جای اینکه آن فرمانده خائن را مجازات کند به او مدال افتخار داد و او با این عمل بر کشته شدن 290 نفر سر پوش گذاشت.

وی تصریح کرد: ما اعمالی اینچنینی همچون کودتای نوژه را از آمریکا شاهد بودیم لذا آمریکا باز به خود اجازه می‌دهد که پول‌های ایران را بلوکه کند؛ مردم ایران از قوه قضائیه می‌خواهند که تمامی جنایات آمریکا را مورد نظر قرار دهد و رفتار مقابل به مثل انجام دهد.


منبع: تسنیم

کد مطلب: 16936

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر