معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی:

جشنواره تابستانی «ترنم دریا» در منطقه آزاد انزلی آغاز شد

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: همزمان با ایام خجسته عید سعید فطر جشنواره تابستانی منطقه آزاد انزلی با نام «ترنم دریا» آغاز شد.

جشنواره تابستانی «ترنم دریا» در منطقه آزاد انزلی آغاز شد

گیلان خبر: به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ مجید فاتحی اظهار داشت: همزمان با ایام خجسته عید سعید فطر جشنواره تابستانی منطقه آزاد انزلی با نام «ترنم دریا» آغاز می‌شود.

مجید فاتحی معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این جشنواره بزرگ متشکل از برنامه‌های متنوعی است تا منطقه آزاد انزلی را همزمان با توسعه فعالیت‌های کلان اقتصادی، سرمایه‌گذاری، تجاری، صنعتی و عمرانی، در مسیر توسعه فرهنگی، هنری، گردشگری ، ورزشی، اجتماعی قرار دهد.

وی گفت: این جشنواره در طول مدت تابستان با هدف تکریم مناسبت‌های ملی و مذهبی در اشکال و گونه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی، استفاده از زبان گویای هنری برای معرفی جاذبه‌های گردشگری منطقه، معرفی سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی، بومی ـ ملی، احیاء ارزش‌های نهفته در فرهنگ بومی منطقه و رشد و رونق گردشگری در محدوده این منطقه برگزار‌می‌شود.

فاتحی افزود: برگزاری جُنگ‌های شبانه با حضور هنرمندان محبوب و مطرح صدا و سیما در عرصه موسیقی و نمایش کشور، اجرای برنامه‌های هنری محلی و آیینی، جشنواره کنسرت موسیقی محلی و پاپ، جشنواره سبز جوکول، جشنواره رضوی، جشنواره مجسمه‌های شنی و نمایشگاه صنایع دستی بخشی از قسمت‌های مختلف جشنواره بزرگ ترنم دریا منطقه آزاد انزلی خواهد بود.

رئیس ستاد جشنواره تابستانی ترنم دریا گفت: میزبانی رویدادهای مختلف ورزشی و المپیاد ورزش روستایی در سطح منطقه، میزبانی مسابقات ورزش‌های ساحلی و آبی از دیگر بخش‌های قابل توجه جشنواره تابستانه "ترنم دریا" در حوزه ورزشی در منطقه آزاد انزلی است.

وی افزود: علاوه براین گزیده برنامه‌های جشنواره در برنامه‌ای به همین عنوان از شبکه پنج سیما در ایام تابستان پخش می شود تا از شبکه‌های صدا و سیما، توانمندی‌ها، جاذبه‌ها و ظرفیت‌های مختلف منطقه آزاد انزلی در حوزه‌های متنوع صنعت گردشگری عرضه گردد.

افتتاحیه جشنواره ترنم دریا در فاز تجارت و گردشگری منطقه روز پنجشنبه هفدهم تیرماه ساعت 21:30 با اجرای هنرمندان مطرح کشور با اجرای برنامه‌های متنوع هنری آغاز به کار کرد.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 16937

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر