مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی رشت:

۲۲۷ آتش‌سوزی در ۲۰ روز اخیر در رشت رخ داده است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت با بیان اینکه در ۲۰ روز اول تیر ۲۲۷ آتش‌سوزی در رشت رخ داده است گفت: سال گذشته حدود ۲۰۰ آتش‌سوزی در رشت رخ داد که آتش سوزی تیر امسال از آتش‌سوزی‌های سال گذشته بیشتر بوده است.

۲۲۷ آتش‌سوزی در ۲۰ روز اخیر در رشت رخ داده است

گیلان خبر: بابک رمضانی ظهر امروز در جلسه کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در 20 روز اخیر 227 آتش سوزی در رشت رخ داده است اظهار داشت: از این میزان 115 مورد مربوط به علفزارها و ضایعات بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته 220 مورد آتش‌سوزی داشتیم اظهار کرد: در تیرماه امسال تعداد آتش‌سوزی‌های ما از 220 فراتر رفته است و پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به وضعیت گرما و عدم آگاهی مردم در ده روز آینده تعداد آتش‌سوزی به عدد 300 برسد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت با بیان اینکه از آتش‌سوزی‌های منازل حدود 8 درصد از آنها دارای بیمه بودند اظهار کرد: هر چه قدر تلاش می‌کنیم فرهنگ بیمه را در شهروندان القا کنیم ولی باز هم شهروندان توجه کافی به آن می‌کنند.

رمضانی میزان خسارت آتش‌سوزی‌های 20 روز اخیر رشت را بیش از 2 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: روز گذشته آتش‌سوزی در بازار رشت رخ داد که آتش‌نشانان ما در کمتر از دو دقیقه در محل حادثه حاضر شدند.

وی بازار رشت را باروت و انبار مواد منفجره عنوان کرد و افزود: در گذشته ورود ماشین‌های آتش‌نشانی به داخل بازار سخت بود و امروز نیز دامنه سقف‌های کاذب, سد معبر و سیم کشی‌های نامناسب بازار مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت با بیان اینکه شانس آوردیم که حریق بازار در روز رخ داد مطرح کرد: اگر این حریق در شب رخ می‌داد پاساژ قدیری با خاک یکسان می‌شد.

رمضانی با بیان اینکه آتش‌نشانان ما با جان و دل خود کار می‌کنند بیان کرد: بعضی از همکارانم دچار مشکلات تنفسی شدند و البته با دست خالی هم تا حدی می‌توان کار کرد.

وی با اشاره به اقداماتی نظیر افزایش ایستگاه, تأمین منابع مالی و پیش قرارداد خرید ماشین نیمه سنگین خاطرنشان کرد: انتظار داریم از طرف استان اقداماتی انجام شده و بالگرد و تجهیزات مورد نیاز برای آتش‌نشانی تهیه شود.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 17031

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر