مدیرکل بهزیستی گیلان:

خانواده‌های بالای۲معلول استان گیلان تاپایان امسال خانه‌دار می‌شوند

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۹۶۰ واحد مسکن مددجویان بهزیستی در استان در حال ساخت است،‌ گفت: تا پایان سال ۹۵ تمامی خانواده‌های بالای دو معلول استان از نعمت خانه برخوردار می‌شوند.

خانواده‌های بالای۲معلول استان گیلان تاپایان امسال خانه‌دار می‌شوند

گیلان خبر: محمدرضا پارسی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت، با گرامیداشت هفته بهزیستی و با اشاره به اینکه به‌طور معمول 3 تا 4 درصد افراد یک جامعه معلولیت واضح دارند، اظهار داشت: گیلان بالغ بر 80 هزار نفر معلول واضح دارد.

وی تامین نیاز‌های اولیه اقشار آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر جامعه را از مسئولیت‌های دولت عنوان کرد و افزود: بهزیستی گیلان 44 هزار نفر از معلولان و خانواده آن‌ها را تحت پوشش دارد.

پارسی با تاکید براینکه در جامعه باید برای تمامی افراد به‌طور برابر فرصت‌های مختلف ایجاد شود، خاطرنشان کرد: 30 مرکز شبانه‌روزی معلولان در گیلان به نگهداری این اقشار آسیب پذیر در استان می‌پردازند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با تاکید بر اینکه در استان بالغ بر 12 هزار معلول ذهنی وجود دارد تصریح کرد: مناسب‌سازی فضای شهری و حمل و نقل شهری مناسب از نیازهای اساسی این قشر است.

وی با بیان اینکه مناسب‌سازی فضای شهری و حمل و نقل شهری مناسب معلولان در گیلان در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: شناسیایی معلولان، افراد بی‌سرپرست و سلامندان در شهرها و روستاهای گیلان در راستای کمک به این قشر آسیب پذیر در حال اجرا است.

پارسی تشکیل انجمن اوتیسم و کانون سندروم دان را از اقدامات بهزیستی گیلان عنوان کرد و افزود: تا پایان سال 95 تمامی خانواده‌های بالای دو معلول استان از نعمت خانه برخوردار می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه 960 واحد مسکن مددجویان بهزیستی در گیلان در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: 90 واحد مسکن مددجویان بهزیستی در هفته‌های آینده افتتاح و به این عزیزان تحویل داده می‌شود.

پارسی ایجاد اورژانس اجتماعی را از اقدامات مهم و تاثیرگذار بهزیستی در استان دانست و افزود: 6 مرکز اورژانس اجتماعی در استان وجود دارد که در سال گذشته 8 هزار تماس با این مراکز گرفته شده است.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 17158

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر