گام مثبت وزارت بهداشت در حوزه سلامت گیلان

قائم‌مقام وزیر بهداشت افتتاح طرح توسعه 30 تختخوابی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان قائم‌(عج) رشت را گامی مثبت در حوزه سلامت گیلان عنوان کرد.

گام مثبت وزارت بهداشت در حوزه سلامت گیلان

گیلان خبر: بزرگ‌ترین بخش مراقبت‌های ویژه شمال کشور با حضور ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت در بیمارستان قائم‌(عج) این شهر افتتاح شد و دارای 30 تخت ویژه است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که برای بررسی چالش‌ها و کمک دولت و مجلس به بخش درمان گیلان به این استان سفر کرده بود، افتتاح طرح توسعه بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بین‌المللی قائم(عج) رشت را گامی مثبت در حوزه سلامت استان عنوان کرد.

ایرج حریرچی در جریان راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مذکور، بخش مراقبت‌های ویژه را از نیازهای اصلی بخش درمان از جمله در زمان پیک تعطیلات بیان کرد.

وی گفت: راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه توسط دست‌اندرکاران بخش خصوصی در بیمارستان قائم یک گام مثبت در بخش درمان است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه هزینه‌های راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه سنگین است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در این زمینه گام‌های ارزشمندی برای مردم گیلان برداریم.

وی در ارزیابی وضعیت بیمارستان مذکور خاطرنشان کرد: این ارزیابی مثبت بوده و بیمارستان قائم جزء بیمارستان‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

*توسعه خدمات درمانی در گیلان/ وجود 3.4 هزار تخت بیمارستانی در گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی گیلان نیز در افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه حضرت قائم(عج) رشت گفت: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به طرف بیمارستان‌های مرجع و مگاهاسپیتال حرکت کنیم.

شاهرخ یوسف‌زاده چابک با بیان اینکه بیمارستان‌ بین‌المللی قائم رشت موجب افزایش خدمات درمانی به جامعه هدف و خدمت گیرندگان می‌شود، افزود: این دسته از بیمارستان‌ها سطح دسترسی مردم به خدمات درمانی را ارتقاء می‌دهد.

وی راه‌اندازی 30 تخت مراقبت‌های ویژه در بیمارستان بین‌المللی قائم رشت را در راستای سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی ذکر کرد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با اشاره به اینکه اکنون میزان تخت‌های موجود بیمارستانی در استان بالغ بر 3 هزار 400 تخت است، تصریح کرد: نیاز استان با توجه به جمعیت شناور و گردشگرپذیر بودن در ایام تعطیلات بیش از این ظرفیت است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در گیلان میزان ظرفیت تخت‌های بیمارستانی باید به پنج هزار تخت افزایش یابد.

یوسف‌زاده چابک هدف از سفر قائم‌مقام وزیر بهداشت به گیلان را بررسی چالش‌ها و راهکارها از طریق حمایت از دولت و استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس بیان کرد.

وی یادآور شد: راه‌اندازی اورژانس هوایی از موضوعاتی بود که با حضور معاون وزیر بهداشت مطرح شد و از آنجا که در بیمارستان‌های دولتی گیلان چنین امکاناتی برای ما به دلیل ساخت جایگاه فرود بالگرد تاکنون فراهم نشده است، بنابراین درصدد هستیم شرایط مناسب این کار را فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات در شرق و غرب استان به تردد وسایل نقلیه افزایش می‌یابد، ادامه داد: باید بتوانیم اورژانس هوایی را راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: اکنون بیمارستان قائم رشت توانسته به صورت آزمایشی طرح فرود بالگرد را راه‌اندازی کند و توجه به اینگونه فعالیت‌ها در بخش توسعه و تنوع خدمات درمانی در استان مورد حمایت است.

*راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه توجه به سلامت مردم است

مدیرعامل بیمارستان بین‌المللی قائم(عج) رشت با قدردانی از حضور معاون کل وزیر بهداشت و توجه رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان در حمایت و پشتیبانی از بخش‌خصوصی در حوزه درمان، به راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه در این بیمارستان اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف اهمیت به ارتقای سلامت جامعه اجرایی شده است.

علیرضا کریم‌‌زادحق افزود: راه‌اندازی 30 تخت آی‌.سی‌.یو بیمارستان بین‌المللی قائم به یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های شمال کشور در بخش مراقبت‌های ویژه تبدیل شده است و تحقق این امر در راستای نیاز استان به ارتقای بخش مراقبت‌های ویژه صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در ایام تابستان و نوروز مسافرت مردم به گیلان افزایش می‌یابد، تصریح کرد: در این ایام حجم تقاضا افزایش می‌یابد و راه‌اندازی بخش مذکور موجب نجات انسان‌های دیگری که در تصادفات جاده‌ای و یا غیره نیاز حیاتی به بخش آی.سی.‌یو پیدا می‌کنند، می‌شود.

این مسؤول راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه را همگام با سیاست‌های وزارت بهداشت در این بیمارستان قائم عنوان کرد و یادآور شد: بیمارستان 240 تختخوابی قائم که تاکنون 180 تخت دارای مجوز بوده، با راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه تعداد تخت‌های حاضر در این بیمارستان به 210 تخت افزایش یافته است.

 وی با اشاره به اینکه 30 تخت موجود در بیمارستان مذکور به عنوان تخت‌های ستاره‌دار در بخش اورژانس و شیمی‌درمانی است، خاطرنشان کرد: در بیمارستان بین‌المللی قائم 700 نفر پرسنل با 200 پزشک در رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی تلاش دارند بهترین خدمات درمانی را به مردم گیلان و حتی گردشگران داخلی و خارجی و هموطنان ارائه دهد.

کریم‌زادحق با تصریح بر اینکه اکنون 40 درصد تخت‌های مراقبت‌های ویژه گیلان در بیمارستان قائم قرار دارد، یادآور شد: این مهم یک امتیاز و رکورد در بخش درمان است.

وی با بیان اینکه بیمارستان بین‌المللی قائم(عج) به عنوان یک بیمارستان مدرن همسو با استاندارهای جهانی و جزء پنج بیمارستان مطرح کشور است، گفت: امسال اورژانس هوایی به صورت آزمایشی با هزینه‌های بالا برای نخستین بار در این بیمارستان با انتقال بیمار ایجاد شد.

*راه‌اندازی اورژانس هوایی در بیمارستان قائم رشت

مدیرعامل بیمارستان قائم‌(عج) رشت خاطرنشان کرد: در صورت حمایت مسؤولان آمادگی لازم برای راه‌اندازی اورژانس هوایی در راستای سیاست وزارت بهداشت در بیمارستان بین‌المللی قائم(عج) وجود دارد.

وی تعرفه‌های درمانی در این بیمارستان مذکور را با وجود هتلینگ مجهز و لوکس، همسو با تعرفه‌های دیگر بیمارستان‌های شهر رشت دانست و از عقد قراردادهای درمانی تمام بیمه‌های پایه با بیمارستان قائم خبر داد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 17166

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر