امام جمعه اسالم:

ارتباط با آمریکا توهم جنون‌آمیز است

امام جمعه اسالم با بیان اینکه آمریکا هرگز نمی‌تواند به ایران دست دوستی دهد، گفت: آمریکا هرگز با ایران دوست نمی‌شود و ارتباط با آمریکا یک توهم جنون‌آمیز است.

ارتباط با آمریکا توهم جنون‌آمیز است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام اصغر جدایی امروز در نماز جمعه این شهر تقوا را هماهنگی با نظام احسن الهی دانست و اظهار کرد: تقوا حرکت در مسیر آهنگ فطرت است.

وی در ادامه با اشاره و تبیین سخنان اخیر مقام معظم رهبری با اقشار مختلف مردم، افزود: فرمایش‌های مقام معظم رهبری درباره برجام نشان می‌دهد که در اداره کشور مسیر درستی را نرفته‌ایم.

خطیب جمعه اسالم ادامه داد: سخنان حضرت آقا نشان می‌دهد که دولتمردان ما به توصیه‌های ایشان توجه نکردند و چوبش را هم خورده‌اند.

وی با بیان اینکه آمریکا هرگز نمی‌تواند با ما دست دوستی دهد، گفت: آمریکا هرگز با ایران دوست نمی‌شود و ارتباط با آمریکا یک توهم جنون‌آمیز است.

جدایی با بیان اینکه راهکارهای حضرت آقا از جمله در بحث مبارزه با قاچاق باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: تکیه بر اقتصاد مقاومتی، استفاده نکردن از محصولات خارجی و توجه به ظرفیت‌های کشور جزو راهکارهای مهم است.

وی معیشت مردم را دغدغه مقام معظم رهبری خواند و ادامه داد: دولت باید مبارزه با فقر را جزو اولویت‌های اصلی اداره مملکت قرار دهد.

امام جمعه اسالم تصریح کرد: مبارزه با فساد داخلی و اشرافی‌گری نیز باید جزو اولویت‌های اصلی دولت باشد.

وی گلایه حضرت آقا از دشمنی و خیانت‌های عربستان را نشان دهنده این قاطعیت دیپلماسی خارجی کشور در ارتباط با عربستان دانست و گفت: حادثه منا نباید هرگز فراموش شود.

جدایی به 17 مرداد روز خبرنگار اشاره کرد و با تبریک این روز، خاطرنشان کرد: خبرنگاران با ثبت وقایع و رویدادها اتفاق‌های فانی را باقی می‌کنند.

وی حرفه خبرنگاران را بسیار ارزشمند و شریف خواند و یادآور شد: خبرنگاران از مسایل اجتماع تولید آگاهی می‌کنند و گاهی با یک خبر می‌توانند جریان بسیار بزرگ و راهبردی را در جامعه ایجاد کنند.

امام جمعه اسالم خبرنگاران را عامل تحولات مثبت در جامعه عنوان کرد و افزود: خبر فیش‌های حقوقی سبب شد تا جریان مبارزه با فساد اداری جدی شود.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران مراقب باشند جذب جناح و جریانات سیاسی نشوند، خاطرنشان کرد:خبرنگاران مراقب باشند نگاه شخصی خود را وارد اخبار وارد نکنند.

جدایی گفت: خبرنگاران هر قدر ابتکار و خلاقیت داشته باشند ماندگارتر می‌شوند و خبرنگاران مظلوم‌ترین قشر هستند که گاهی یک خطای  آنها سنگین‌ترین جرم را در بر دارد.

وی درباره مانتوهای زننده با پشت‌نویسی‌های بسیار نادرست تصریح کرد: برخی از واحدهای تولیدی‌ لباس کشور به صورت فوق‌العاده گسترده و فراگیر اقدام به تولید مانتوهای کوتاه و تنگ و مانتوهای توری و جلو باز کرده‌اند که این موضوع عادی نیست و به نظر می‌رسد دست‌های پنهانی در کار است که عفاف جامعه ما را به شدت آسیب بزند.

خطیب جمعه اسالم اضافه کرد: با دستور و پیگیری نهادهای دولتی تعدادی از این تولیدی‌ها که پلمب شد.

وی خواستار شدت برخورد و مبارزه با تولیدکنندگان پوشش‌های زننده شد و خاطرنشان کرد: نخستین گام در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برخورد جدی با تولید کنندگان لباس‌های زننده و جلف غربی بوده که امروز بازارهای کشور را در اختیار گرفته است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 17902

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر