مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خبر داد

راه‌اندازی 32 واحد تولیدی راکد در منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از راه‌اندازی 32 واحد تولیدی راکد با 5 هزار و 490 شغل در این منطقه خبر داد.

راه‌اندازی 32 واحد تولیدی راکد در منطقه آزاد انزلی

گیلان خبر: رضا مسرور صبح امروز در جریان بازدید از واحدهای صنعتی منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: سال گذشته 32 واحد غیرفعال تولیدی در منطقه مذکور داشتیم و آنها را فعال کردیم.

وی به ایجاد 5 هزار و 490 شغل در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و افزود: زمینه برای ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد انزلی فراهم شده است.

رئیس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه مرکز نمایشگاهی این منطقه راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: بهترین مرکز نمایشگاهی گیلان اکنون در منطقه مذکور وجود دارد.

مسرور از ساخت مجتمع ورزش‌های ساحلی در منطقه آزاد انزلی خبر داد و بیان کرد: مرکز تفریح‌های دریایی برای خانم‌ها و آقایان در منطقه مذکور احداث شده است.

وی به وجود 120 واحد فعال صنعتی در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت: سال 91 طبق آمار گمرک ایران، منطقه آزاد انزلی 440 هزار دلار صادرات داشت و این مبلغ در سال گذشته به 42 میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: فعال کردن واحدهای صنعتی راکد دلیل افزایش صادرات از منطقه آزاد انزلی است.

مسرور در ادامه به احداث بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: امسال موج‌شکن شرقی بندر کاسپین به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه 300 متر از موج‌شکن غربی بندر کاسپین باقی‌مانده است، اظهار کرد: خردادماه سال 96 عملیات اجرایی موج‌شکن مذکور به اتمام می‌رسد ضمن اینکه عملیات اجرایی بخش‌های دیگر مانند برج مراقبت در حال انجام است.

رئیس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی بر اتصال بندر کاسپین به خط ریلی تأکید کرد و افزود: ایستگاه راه‌آهن پیربازار رشت تا بندر کاسپین 16 کیلومتر فاصله دارد.

مسرور با بیان اینکه دو کیلومتر از ریل‌گذاری در محدوده منطقه آزاد انزلی است، تصریح کرد: عملیات اجرایی راه‌آهن منطقه مذکور آغاز شده و اکنون 700 متر کار انجام شده است.

وی، به سرمایه‌گذاری 560 میلیارد تومانی در بندر کاسپین اشاره کرد و گفت: اسکله‌های بندر کاسپین با سرمایه‌گذاری 275 میلیارد تومانی بخش خصوصی احداث می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 18208

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر