فرمانده پلیس‌راه گیلان:

مسافران تخلفات رانندگان اتوبوس را اطلاع دهند

فرمانده پلیس‌راه گیلان گفت: مسافران خود را در مقابل تخلفات رانندگان اتوبوس مسؤول بدانند و موارد را به سامانه پیامکی 110120 پلیس‌راه اطلاع دهند.

مسافران تخلفات رانندگان اتوبوس را اطلاع دهند

گیلان خبر: مهیار رستگار با ابراز تأسف از واقعه تصادف رانندگی دو دستگاه اتوبوس در محور قزوین‌ـ‌تهران، اظهار کرد: اتوبوس از جمله وسیله نقلیه عمومی بسیار مهمی است.

وی با بیان اینکه اتوبوس مسافران زیادی را در خود جای می‌دهد، افزود: مسافران باید خود را در مقابل تخلفات رانندگان اتوبوس مسؤول بدانند و هر گونه تخلف مانند سرعت و سبقت غیر مجاز و خواب‌آلودگی و... را به پلیس راه اطلاع دهند.

فرمانده پلیس راه گیلان با بیان اینکه شماره سامانه پیامکی 110120 روی شیشه‌های کناری اتوبوس‌های مسافری و در مقابل دید مسافران نصب شده است، تصریح کرد: مسافران تخلفات رانندگان را به شماره مذکور پیامک کنند تا ضمن برخورد با راننده متخلف، از حوادث ناگوار جلوگیری شود.

وی وسعت جاده‌های گیلان را بسیار زیاد دانست و گفت: مردم برای ایمنی بیشتر و مسافرت با اتوبوس‌ها بهتر است همراه پلیس باشند.

رستگار با اشاره به اینکه تعطیلات تابستانی موجب افزایش سفرها به گیلان شده است، خاطرنشان کرد: در فصل پرترافیک و سفر به استان هستیم و ترددهای زیادی در جاده‌ها وجود دارد که انتظار می‌رود مردم در برقراری ایمنی بیشتر جاده‌ها همیار پلیس باشند.

وی به وضعیت ترافیکی جاده‌های گیلان اشاره کرد و یادآور شد: اکنون تمام محورهای مواصلاتی گیلان باز بوده و تردد بدون محدودیت ترافیکی در آنها جریان دارد.

فرمانده پلیس راه گیلان با تصریح بر اینکه در قوانین جدید رسیدگی به تصادفات خسارت مالی نیاز به حضور مامور پلیس نیست، خاطرنشان کرد: رانندگانی که دچار خسارت مالی در تصادفات می‌شوند می‌توانند به بیمه مراجعه کرده و خسارت خود را دریافت کنند.

وی هدایت خودروها در تصادفات خسارتی به کنار جاده را ضرورت دانست و اظهار کرد: در تصادف خسارتی باید وسیله نقلیه از محل حادثه بیرون برده شود تا حوادثی برای افراد دیگر رخ ندهد.

رستگار رعایت سرعت و سبقت مجاز را مورد تأکید رانندگان قرار داد و متذکر شد: رانندگان قبل از رانندگی خواب کافی داشته باشند تا خواب‌آلودگی آنها موجب حوادث مرگبار نشود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 18376

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر