معاون سازمان میراث فرهنگی گیلان:

ماندگاری گردشگر در استان گیلان بیش از ۸ درصد افزایش یافت

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه هدف ما این است که ماندگاری گردشگر در گیلان افزایش یابد گفت: امسال در مقایسه با سال گذشته ماندگاری گردشگر در استان گیلان بیش از ۸ درصد افزایش یافته است.

ماندگاری گردشگر در استان گیلان بیش از ۸ درصد افزایش یافت

گیلان خبر: حمیدرضا آذرپور با بیان اینکه هدف ما تنها تردد مسافر در استان گیلان نیست اظهار داشت: هدف ما این است که ماندگاری گردشگر در گیلان افزایش یابد و امسال در مقایسه با سال گذشته ماندگاری گردشگر در استان گیلان بیش از 8 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه 80 واحد اقامتی در گیلان به دریا مشرف هستند بیان کرد: به‌عنوان یکی از اعضای ستاد ساماندهی سواحل با مشارکت سایر دستگاه‌ها، واحدهای اقامتی را مجاب کردیم علاوه بر استفاده از ناجیان غریق از نگهبانان نیز استفاده کند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه توجه بیشتر ناجیان غریق به مناطق خطرساز است، تصریح کرد: با توجه به تعهدی که از واحدهای اقامتی مشرف به دریا گرفتیم اگر در محدوده حوزه اقامتی آنها کسی غرق شود واحدها باید جوابگو باشند.

آذرپور از کنترل و نظارت از واحدهای اقامتی مشرف به دریا به‌صورت انفرادی و مشارکت با سایر دستگاه‌های مربوطه خبر داد و مطرح کرد: در شهرستان‌ها نیز از نظر نرخ‌گذاری، واحدهای اقامتی را در قالب بازدید مشترک بازرسی می‌کنیم.

وی ایجاد پایگاه اطلاع‌رسانی در مبادی ورودی شهرهای ساحلی را از دیگر اقدامات ستاد ساماندهی سواحل عنوان کرد و گفت: 9 شهر ساحلی در گیلان داریم و با ایجاد پایگاه اطلاع رسانی، گردشگران را مطلع می‌کنیم تا از مکان‌های طرح سالم سازی دریا آگاه شوند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ساماندهی منازل استیجاری در نوارهای ساحلی خبر داد و گفت: با همکاری پلیس و اداره نظارت بر اماکن عمومی، منازل استیجاری را در راستای انجام امور اقامتی ساماندهی  می‌کنیم.

آذرپور، نعمت سواحل برای استان گیلان را یک فرصت دانست و خاطرنشان کرد: غرفه‌های صنایع دستی را با حضور هنرمندان در سواحل مستقر کردیم تا هنرمندان، ذوق و سلیقه خود را بدون واسطه به گردشگران عرضه کنند.

وی از برپایی غرفه‌های محصولات هر منطقه در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: در هر منطقه، غرفه‌های محصولات کشاورزی آن منطقه را برای استفاده مسافران برپا کردیم تا به‌عنوان سوغات بتوانند از آنها بهره‌مند شوند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه طرح‌های زیادی در مورد ساخت هتل داریم اظهار کرد: توصیه ما این است که سرمایه‌گذاران با توان مالی خودشان پیشرفت فیزیکی را بالا ببرند و در صورت نیاز از تسهیلات استفاده کنند.

آذرپور با بیان اینکه در آینده گردشگران از طریق خطوط ریلی به گیلان سفر می‌کنند بیان کرد: لازم است گنجایش ظرفیت واحدهای اقامتی ما افزایش یابد و گنجایش بیشتری را ایجاد کنیم.

وی رویکرد کنونی دنیا را بر جذب گردشگر را با استفاده از جاذبه‌های سنتی دانست و عنوان کرد: امروزه روستاها از ارکان اصلی جذب گردشگر محسوب می‌شوند و ما نیز تلاش کردیم معماری هر منطقه را متناسب با خودش طراحی کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه سعی کردیم به مسئله آموزش بیشتر اهمیت دهیم تصریح کرد: دولت طرح های خوبی در این مورد دارد و دوره‌های خوبی برای گروه‌های مختلف که با گردشگران در ارتباط هستند برگزار شده است.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 18390

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر