رئیس اداره استاندارد آستارا خبر داد

صدور 97 فقره گواهینامه انطباق وارداتی در آستارا

رئیس اداره استاندارد آستارا از صدور 97 فقره گواهینامه انطباق وارداتی به ارزش 395 میلیارد و 434میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

صدور 97 فقره گواهینامه انطباق وارداتی در آستارا

گیلان خبر: شاهرخ جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به صدور 97 فقره گواهینامه انطباق وارداتی در پنج ماه نخست امسال، اظهار کرد: عمده گواهی‌های صادر شده برای کالای خوراک دام، تخته فیبر و ورق‌آلات فولادی بوده است.

وی وزن کالای مذکور را 37 هزار و 465 تن به ارزش 395 میلیارد و 434 میلیون ریال برآورد کرد و افزود: در بحث تعداد گواهینامه‌های انطباق وارداتی پنج درصد، از نظر وزن یک درصد و به لحاظ ارزش ریالی 15 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشتیم.

رئیس اداره استاندارد آستارا با اشاره به صدور 22 فقره گواهینامه انطباق صادراتی در مدت مذکور تصریح کرد: این تعداد از گواهی‌ها برای انواع خرما و کشمش به وزن یک‌هزار و 229 تن و به ارزش 60 میلیارد و 825 میلیون ریال صادر شده است.

وی با تصریح اینکه صدور گواهینامه‌های انطباق صادراتی در مدت مذکور با کاهش همراه بوده است گفت: این کاهش به لحاظ تعداد 37 درصد، از نظر وزن 43 درصد و ارزش ریالی نیز 61 درصد ثبت شده است.

جعفری از اظهارنامه تعیین هویت 21 مورد از کالای صادراتی به ارزش 21 میلیارد و 65 میلیون ریال در پنج ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در اظهارنامه تعیین ماهیت کالای صادراتی به ترتیب 51، 69 و 48 درصد کاهش داشتیم.

وی به تعیین هویت 85 مورد از کالای وارداتی به وزن 16 هزار و 807 تن اشاره کرد و یادآور شد: این مقدار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به لحاظ تعداد و وزن به ترتیب با 70 و 320 درصد افزایش مواجه بود.

این مسؤول با اشاره به اینکه اداره استاندارد در راستای جلوگیری از صادرات و واردات کالای نامرغوب فعال است، یادآور شد: نظارت بر استانداردسازی سردخانه‌ها و بازرسی از واحدهای صنفی به منظور جلوگیری از عرضه کالای غیراستاندارد و فاقد علامت استاندارد از بارزترین وظایف این اداره محسوب می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 18548

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر