رئیس بسیج رسانه گیلان خبر داد

برگزاری دوره آموزش تخصصی و حرفه‌ای خبرنگاری در رشت

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: نخستین دوره آموزش تخصصی و حرفه‌ای خبرنگاران در استان گیلان توسط بسیج رسانه استان گیلان در رشت برگزار می‌شود.

برگزاری دوره آموزش تخصصی و حرفه‌ای خبرنگاری در رشت

گیلان خبر: محسن جعفری با بیان اینکه دوره آموزش تخصصی و حرفه‌ای خبرنگاران برای نخستین بار در استان گیلان برگزار می‌شود اظهار داشت: این دوره به‌صورت کاملا" حرفه‌ای برگزار شده و از اساتید مجرب کشوری در این دوره از کلاس‌ها استفاده می‌شود.

جعفری گفت: محمدمهدی انصاری مدیرکل سابق دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌های وزارت ارشاد، موسی داداش زاده از اساتید صداوسیما و محمد رعیت از اساتید دوره‌های آموزشی وزارت ارشاد از جمله اساتید این دوره هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه برای تمامی پذیرفته شدگان در این دوره گواهینامه معتبر صادر می‌گردد تصریح کرد: این گواهینامه و پایان دوره با تائید سازمان بسیج رسانه  و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان گیلان است.

جعفری مطرح کرد: موضوعات و سرفصل‌های این دوره آموزشی شامل خبرنگاری بحران، سواد رسانه‌ای، آشنایی با رسانه‌های جهان، قانون مطبوعات، خبرنویسی پیشرفته و ویراستاری خبر از جمله درس‌ها و سرفصل‌های ارائه شده در این دوره هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران در استان گیلان می‌توانند تا پایان ساعت اداری روز شنبه 20 شهریور 1395 از ساعت 8 صبح الی 14 با شماره تلفن 013-33142305 سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان جهت ثبت نام در این دوره تماس حاصل فرمایند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان تصریح کرد: خبرنگاران می‌توانند به‌صورت حضوری نیز به نشانی رشت، یخسازی، سپاه قدس گیلان، سازمان بسیج رسانه استان گیلان برای ثبت نام مراجعه کنند.

وی افزود: برگزاری این دوره از کلاس‌های تخصصی خبرنگاران جهت آشنایی بیشتر در حوزه‌هایی نظیر روزنامه نگاری، جریان سازی رسانه‌ای، تکنیک‌های خبری، نظریه‌های رسانه،گزارش نویسی و آشنایی با سبک‌های جدید خبرنویسی و به‌عنوان محورهای شاخص این دوره مد نظر ما است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف بسیج رسانه استان تربیت کادر رسانه‌ای مجرب در راستای اهداف مقدس نظام انقلاب اسلامی و استفاده از ظرفیت بزرگ و توانمند رسانه در استان است.

جعفری مطرح کرد: ازظرفیت و توان خبرنگارانی که در این دوره شرکت می‌کنند در رسانه‌های مختلف بومی و استان در مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استفاده می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان تصریح کرد: این کلاس‌ها در دو گروه 30 نفره برگزار می‌شود که گروه اول در مجتمع فرهنگی یاس و گروه دوم در سالن شهید یوسفی سپاه قدس گیلان است.

جعفری با بیان اینکه اساتید و کیفیت برگزاری کلاس‌ها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند گفت: به‌دلیل محدودیت مکان و برگزاری یکسان دوره‌ها از 2 کلاس در 2 مکان استفاده شده است.

وی تاکید کرد: برای اینکه موضوعات طرح شده در این دوره خبری است استفاده از کلاس‌ها برای خبرنگاران، دبیران و سردبیران خبرگزاری‌ها، مطبوعات و رسانه‌های استان است.

جعفری گفت: دوره تخصصی و حرفه‌ای خبرنگاران برای تمام بسیجیانی که عضویت در سازمان بسیج رسانه استان را دارند به‌صورت رایگان برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان مطرح کرد: زمان برگزاری کلاس‌های دوره خبرنگاری، روزهای 24 و 25 شهریور 1395 در مکان‌های یاد شده و از ساعت 7:45 صبح تا ساعت 17 به‌صورت یکسره ادامه دارد.

جعفری تاکید کرد: پس از برگزاری کلاس‌ها، آزمون برگزار می‌شود و همراه با مراسم اختتامیه به خبرنگارانی که دوره را با موفقیت به اتمام رسانده‌اند گواهینامه پایان دوره با تائید سازمان بسیج رسانه اعطا می‌شود.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 18834

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر