فرمانده انتظامی گیلان:

دانش‌محوری رویکرد ماموریت‌های پلیس در گیلان است

فرمانده انتظامی گیلان گفت: دانش‌محوری و حرفه‌ای‌گرایی با استفاده از نقطه نظرهای نخبگان و فرهیختگان بر مبنای روش‌های علمی رویکرد ماموریت‌های پلیس در گیلان است.

دانش‌محوری رویکرد ماموریت‌های پلیس در گیلان است

گیلان خبر: مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در گیلان امروز به مناسبت هفته نیروی انتظامی با شعار «همه با هم برای امنیت و آرامش» در فرماندهی انتظامی استان برگزار شد.

سردار محمدرضا میرحیدری با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، امام (ره)، 8 هزار شهید گیلان، شهدای حرم و شهدای نظم و امنیت اظهار کرد: پلیس گیلان 444 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی، مردم را رکن اصلی ایجاد و حفظ امنیت عنوان کرد و افزود: امنیت حاکم بر جامعه مرهون ایثار و گذشت جانبازان و صبر و استقامت آزادگان و ایثارگران است.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه وظیفه پاسداری از ارزش‌های انقلاب و اسلام از وظایف این نیرو است، تصریح کرد: مردم پلیس را خادم خود می‌شناسند و ایجاد ایستگاه، پاسگاه و حضور پلیس در جامعه از مطالبات عمومی است.

میرحیدری، مبارزه با اشرار و حراست از مرزها و کیان اسلامی در مقابله با متجاوزان و سوداگران مرگ را از فعالیت‌های پلیس خواند و بیان کرد: اخلاص و فداکاری پلیس موجب شده در قلب مردم باشد.

وی، اقتدار ناجا را در سایه مردم‌داری عنوان کرد و گفت: امروز پلیس مردم را مهم‌ترین رکن سرمایه اجتماعی خود می‌شناسد.

رئیس پلیس گیلان با اشاره به استفاده از نیروهای مردمی در تمام ماموریت‌های انتظامی، خاطرنشان کرد: پلیس خود را خدمتگزار مردم می‌داند و افتخار می‌کند خادم و امین مردم باشد.

*ارائه خدمت صادقانه به مردم وظیفه پلیس است

میرحیدری بر جلب رضایتمندی مردم در راستای رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا تأکید کرد و یادآور شد: یکی از وظایف پلیس ارائه خدمت صادقانه به مردم است.

وی با بیان اینکه حراست از ارزش‌های انقلاب و خون شهدا مهم‌ترین رسالت پلیس است، اظهار کرد: امر مذکور موجب شده پلیس از دیدگاه اجتماعی جایگاه مقدسی را کسب کند.

فرمانده انتظامی گیلان، عناصر پلیس را پیگیر مصالح جامعه و نظام ذکر کرد و افزود: مصالح سازمانی بر مصالح شخصی پلیس ارجحیت دارد.

میرحیدری، خواستار مشارکت مردم و دستگاه‌های مختلف و همراهی آنها با مجموعه انتظامی شد و بیان کرد: امنیت در تعالی کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و از مهم‌ترین نعمت‌ها و برکت‌های انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نقش پلیس در امنیت داخلی کلیدی است، تصریح کرد: نیروی انتظامی براساس عقلانیت مشارکت مردم را به عنوان مهم‌ترین بخش فعالیت این نهاد پذیرفته و سرمایه اصلی خود می‌داند.

رئیس پلیس گیلان، توقع مردم از این نیرو را برقراری امنیت عنوان کرد و گفت: به لطف الهی، برکت خون شهدا و گذشت و ایمان مردم، ایران اسلامی از امن‌ترین نقاط جهان است.

میرحیدری با بیان اینکه نظام استکباری دشمنی‌های بسیاری علیه انقلاب اسلامی داشته است، خاطرنشان کرد: اکنون شرایط مطلوبی در کشور حاکم است اما کشورهای تحت حمایت استکبار جهانی با وجود استقرار پایگاه‌های آمریکا و انگلیس در منطقه وضعیت ناامنی دارند.

وی به امنیت مطلوب در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و یادآور شد: روحیه ایثار مردم در عرصه‌های مختلف دوران دفاع مقدس، مبارزه با طاغوت، در جریان مبارزه با نفاق، دوران دفاع مقدس و سازندگی و دوران تحریم نقش نخست را ایفا کرده است.

این مقام مسؤول اضافه کرد: امر مذکور موجب شده تا دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، نظامی، انتظامی و قضایی در کنار همدیگر باشند و ماموریت‌ها را با ایثار و مجاهدت انجام دهند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به استفاده از نقطه نظر مردم در قالب انتقادها، شکایت‌ها و پیشنهادها به صورت داوطلبانه با ایجاد سامانه دفتر نظارت همگانی 197، اظهار کرد: پلیس به‌دنبال شناخت مشکلات و نارسایی‌ها در روند اجرای ماموریت‌های خود است

وی ادامه داد: برای اصلاح و برطرف کردن مشکلات از نقطه نظر نخبگان و فرهیختگان، دانشجویان، طلاب و اقشار مختلف جامعه استفاده می‌کنیم.

میرحیدری از ارتقای امنیت طبق ارزیابی پلیس پیشگیری ناجا در استان خبر داد و افزود: پلیس گیلان با همکاری مردم رتبه دوم کنترل جرایم و کاهش سرقت‌ها در کشور را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه امر مذکور یکی از نشانه‌های مشاوره، همراهی و همدلی مردم و دستگاه‌ها با پلیس است، تصریح کرد: طبق داده‌های سامانه 197 رضایتمندی مردم در گیلان رشد قابل توجهی داشته و این امر از افتخارهای پلیس است.

رئیس پلیس گیلان به کسب رتبه نخست رضایتمندی مردم در راستای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: پلیس اقدام‌های ارزنده‌ای به منظور رعایت حقوق شهروندی طراحی کرده و طبق رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا دنبال می‌کند.

میرحیدری با اشاره به رویکرد دانش‌محوری و حرفه‌ای‌گرایی در پلیس گیلان، بیان کرد: امروز پلیس به‌جای تکیه به ابزارهای سخت‌افزاری، تهدید و فشار، روش‌های علمی را سرلوحه ماموریت خود قرار داده است.

وی، روش‌های علمی را جایگزین اقدام‌های سنتی و سخت به منظور ارائه خدمت مطلوب‌تر به مردم دانست و یادآور شد: پلیس ماموریت‌های خود را با روش‌های صحیح و علمی دنبال می‌کند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 19362

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر