فرماندار رشت:

اعتبارات شهرستان رشت ۸۲.۷ درصد افزایش داشته است

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه با جهت گیری‌ها در افزایش پروژه‌های عمرانی، امسال پروژه‌های گسترده‌ای را به مردم تحویل می‌دهیم، گفت: اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته ۸۲.۷ درصد افزایش داشته است.

اعتبارات شهرستان رشت ۸۲.۷ درصد افزایش داشته است

گیلان خبر: سید عیسی مهدوی  صبح امروز در نشستی خبری در رشت با اشاره به اینکه اعتبارات بودجه سال 95 به شهرستان‌ها ابلاغ شده است، اظهار داشت: جهت‌گیری‌های بودجه عمرانی شهرستان رشت در سال 95 یک روند رو به افزایش داشته است.

فرماندار رشت با بیان اینکه افزایش بودجه‌های عمرانی در رشت حکایت از یک سال با نشاط و فراوانی در پروژه‌های عمرانی  شهرستان دارد افزود: ردیف اعتباری بودجه پروژه‌های عمرانی سال 95 در رشت افزایش داشته است.

مهدوی با اشاره به اینکه استان نسبت به سال گذشته بالغ بر 60 درصد افزایش بودجه‌های عمرانی داشته است، تصریح کرد: در 23 فصل و در 60 برنامه با 850 پروژه، برنامه بودجه شهرستان تعریف شده است.

وی با تاکید بر اینکه با جهت گیری‌ها در افزایش پروژه‌های عمرانی، امسال پروژه‌های گسترده‌ای را به مردم تحویل می‌دهیم، خاطرنشان کرد: اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته 82.7 درصد افزایش داشته است.

فرماندار رشت طرح  راه‌های روستایی، آب روستایی و ساماندهی معابر شهری و روستایی را از طرح‌های اولویت‌دار شهرستان عنوان کرد و افزود: پروژه ساماندهی رودخانه پیربازار از شاخص‌ترین طرح‌ها در شهرستان است.

مهدوی با اشاره به اینکه امسال بالغ بر 10 میلیارد تومان به سرفصل پروژه‌های زیرساخت‌های آب روستایی اختصاص یافته است، افزود: اقدامات گسترده‌ای در این حوزه در رشت در حال انجام است.

فرماندار رشت با اشاره به طرح بازآفرینی شهر رشت و با تاکید بر اینکه طرح مذکور به ساماندهی فضاهای ناکارآمد در شهر می‌پردازد، بیان کرد: رشت بالغ بر 8 هزار واحد سکونتگاه غیررسمی دارد.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های نسقی تصریح کرد: سکونتگاه‌های غیرمجاز در فضایی ناکارآمد و بدون برنامه ریزی‌های شهری و برخلاف جامعه شهری رشد کرده‌اند.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه طرح مربوط به سکونتگاه‌های غیررسمی از سوی شهرداران دنبال می‌شود، افزود: ساخت و ساز در زمین‌های نسقی از سوی شهرداری‌ها جلوگیری می‌شود.

مهدوی با اشاره به واحدهای ساخته شده نسقی تصریح کرد: واحدهای مذکور با مراجعه به شهرداری و کمیسیون ماده 100 باید واحدهای خود را به واحدهای رسمی و شناسنامه‌دار تبدیل کنند.

وی با تاکید بر ایجاد دستگاه زباله سوز در رشت خاطرنشان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 11 هکتار در حال رایزنی با منابع طبیعی، محیط زیست و سرمایه گذار است.

فرماندار رشت ساماندهی رودخانه پیربازار، زرجوب و گوهررود را از طرح‌های بسیار مهم در رشت عنوان کرد و افزود: 2 کیلومتر از طرح ساماندهی رودخانه پیربازار با مشارکت گسترده مردم، انجام و 7 کیلومتر باقی‌مانده تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

مهدوی با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در رشت تصریح کرد: بودجه امسال با سمت و سوی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری تصویب شده است.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در استان به‌طور جدی پیگیری می‌شود افزود: عمده مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان پیگیری و در حال برطرف شدن است.

فرماندار رشت پروژه پرورش ماهی و پرورش گیاهان زینتی در رشت را از پروژه‌های عظیم شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی نام برد و خاطرنشان کرد: پروژه کشتارگاه صنعتی پیربازار با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان در شرف بهره برداری است.

مهدوی با اشاره به تشکیل کارگروه حمایت از کارآفرینان در رشت بیان کرد: تعداد واحدها در مجتمع کارگاهی رشت از 10 واحد به 20 واحد افزایش داشته است.

وی با اشاره به فعالیت‌های گسترده شرکت‌های دانش بنیان در رشت افزود: فعالیت‌های قابل قبولی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان در رشت در حال انجام است.

فرماندار رشت با اشاره به طرح آبرسانی به روستاهای رشت بیان کرد: عملیات آبرسانی به روستاهای علی نوده، خشت مسجد، پشده و شیر آیه در حال انجام است و در ایام دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 19409

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر