مدیرکل پست گیلان:

سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در استان گیلان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل پست گیلان با بیان اینکه استان گیلان با ۸۰۰ واحد پستی رتبه سوم از نظر تعداد واحد پستی را در کشور دارد گفت: سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در استان گیلان راه اندازی می‌شود.

سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در استان گیلان راه‌اندازی می‌شود

گیلان خبر: ابوالفضل باقری‌منش ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه رشت اظهار داشت: پست بزرگترین شبکه ارتباطی فیزیکی و قوی‌ترین نهاد اجتماعی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قدمت پست به 2500 سال قبل برمی‌گردد افزود: در صدر اسلام و قبل از اسلام از پست برای برقراری ارتباط و ارسال اطلاعات محسوب می‌شد.

مدیرکل پست استان گیلان با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی، ایران در تمامی ابعاد نظامی و اجتماعی پیشرفت کرده است بیان کرد: پست نیز بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

باقری منش، پست را عمومی‌ترین نهاد اجتماعی عنوان کرد و گفت: پست قانونمندترین نهادی است که می‌تواند به درب منزل مردم مراجعه کند وعموم مردم پرسنل زحمتکش پست را بهتر از همسایه‌ها می‌شناسد.

وی پست را عامل همبستگی میان مردم و دولت عنوان کرد و اظهار داشت: استان گیلان با 800 واحد پستی رتبه سوم از نظر تعداد واحد پستی را در کشور دارد.

مدیرکل پست استان گیلان با بیان اینکه 400 دفتر Ict روستایی در گیلان وجود دارد عنوان کرد: وجود دفاتر ICt موجب می‌شود راههای طولانی کوتاه‌تر شود و از رفت وآمد و خسارات مالی و جانی جلوگیری شود.

باقری منش از راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در گیلان خبر داد و مطرح کرد: با راه اندازی این سامانه مجوز املاک در 1700 روستای گیلان به‌صورت دیجیتالی و الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیرکل پست استان گیلان با اشاره به مبحث سرشماری نفوس و مسکن اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید کردند سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی انجام شود.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 19531

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر