چند نکته درباره یک استعفاء

در روز یکشنبه ۱۸ مهر ماه متن استعفای مهدی مجرد، مدیر اجرایی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در خروجی برخی از پایگاههای خبری تحلیلی قرار گرفت که در هامش نامه موافقت نماینده ولی‌فقیه در گیلان نیز درج شده بود.این درخواست و موافقت بیان‌گر چند نکته است.

چند نکته درباره یک استعفاء

گیلان خبر: در روز یکشنبه ۱۸ مهر ماه متن استعفای مهدی مجرد، مدیر اجرایی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در خروجی برخی از پایگاههای خبری تحلیلی قرار گرفت که در هامش نامه موافقت نماینده ولی‌فقیه در گیلان نیز درج شده بود.این درخواست و موافقت بیان‌گر چند نکته است.

نخست آنکه، مهدی مجرد مدعی است در طول مدت شانزده سال که مستمراً در خدمت نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بوده، همه امور را با هماهنگی و بدون هیچ کم و کاستی در حد مقدورات و طبق ضوابط و مقررات و دستورات نماینده ولی‌فقیه در گیلان انجام داده است.

دوم آنکه زحمات زیادی کشیده و کارهای بزرگی را انجام داده و همه این کارها بخاطر خدا، اسلام، ولایت و شخص نماینده ولی‌فقیه در استان بوده است.

سوم آنکه دلیل این استعفا، کسالت و قادر نبودن به انجام امور یاد شده است.

در هامش این استعفا که دربردارنده موافقت نماینده ولی‌فقیه در استان می‌باشد، نکاتی نیز وجود دارد که حائز اهمیت است.

نخست آنکه عنوان حجت‌الاسلام، ثقه‌الاسلام و یا حجت‌الاسلام و المسلمین برای مهدی مجرد آورده نشده و تنها به برادر گرامی اکتفا شده است.

دوم آنکه، تحیت آغازین پی‌نوشت(سلامُ علیکم بما صبرتم) که در آیه ۲۴ سوره رعد آمده است، متضمن مفهوم خاص خود می‌باشد.

سوم آنکه نماینده ولی‌فقیه از حوادث پیش آمده متأثر است و سلامت و عزت الهی مدیر اجرایی دفترش را از درگاه الهی مسألت می‌نماید.

سه نکته ذکر شده در درخواست و همچنین سه نکته ذکر شده در موافقت آن، بیانگر چند موضوع مهم و اساسی است.

ابتدا آنکه ذکر دلیل کسالت و قادر نبودن به انجام امور از سوی مهدی مجرد، بهانه‌ای است برای فرار از پاسخگویی به افکار عمومی، زیرا نماینده ولی‌فقیه در پی‌نوشت خود از حوادث پیش آمده نه کسالت ذکر شده اظهار تأثر می‌کند، لذا موضوع استعفا ارتباطی به کسالت و بیماری ندارد ضمن آنکه ذکر (بما صبرتم) پس از (سلام علیکم) تأیید کننده همان حوادث و اتفاقات گریبانگیر مدیر اجرایی دفتر نماینده ولی‌فقیه است که چاره‌ای جز صبوری ندارد.

موضوع دوم آنکه مدیر اجرایی دفتر نماینده ولی‌فقیه که این روزها در پیچ و تاب این حادثه به سر می‌برد، برای خلاصی از این وضعیت و رهایی از این بحران کلاً شانه خالی کرده و مسئولیت همه امور را نه برخی متوجه نماینده ولی‌فقیه در استان می‌کند تا بتواند مفرّی برای خود بیابد، و این بهترین روش برای حل معضل ایجاد شده می‌باشد.

بنابراین نماینده ولی‌فقیه در گیلان در این خصوص شایسته است سکوت خود را شکسته و توضیح دهند که آیا اینگونه بوده یا خیر؟ و اگر اینگونه باشد جای سؤال‌های فراوان دیگری مطرح خواهد شد.

موضوع سوم عدم خطاب مهدی مجرد با عنوان حجت‌الاسلام یا ثقه‌الاسلام می‌تواند دلیل روشنی باشد که نماینده ولی‌فقیه در استان اعتقادی به طلبه بودن نامبرده و یا شایستگی او را در این لباس مقدس نداشته و یا قائل به فقدان بضاعت علمی نامبرده می‌باشد که دراین صورت جای سؤال باقی است که چرا با ایشان برخوردی نشد؟

لازم به یادآوری است که در متن حکمی که نماینده ولی‌فقیه در استان برای محمدعلی فلاح شجاعی در تاریخ ۱۸/۰۷/۱۳۹۵ انتشار داده‌اند، نوشته‌اند «باتوجه به استعفای جناب آقای مهدی مجرد از ادامه تصدی مسئولیت در دفتر، ضمن تشکر از کارهای خوبش، جنابعالی را به ریاست اجرایی این دفتر منصوب می‌کنم»

اینکه از کارهای خوب مهدی مجرد تشکر شده، مفهومش این است که وی کارهای بدی نیز داشته و شاید به واسطه همان کارهای بد و ناشایست این روزها در محاکم قضایی حاضر شده و پرونده وی در حال بررسی است. و چه کسی باید پاسخگوی این خطاها و اتهامات باشد؟

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت موضوع چیز دیگری است،بقولی باقی بماند برای بعد ……

 

کد مطلب: 19616

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر