معاون فرهنگی مدیر کل اوقاف گیلان خبر داد

آغاز رقابت خواهران قرآنی کشور در زیباکنار

معاون فرهنگی مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان از آغاز رقابت خواهران قرآنی کشور در زیباکنار رشت خبر داد.

آغاز رقابت خواهران قرآنی کشور در زیباکنار

گیلان خبر: محمد قاسم‌پور امروز در حاشیه برگزاری سی‌ونهمین دوره برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش خواهران اظهار کرد: از صبح امروز مسابقات قرآنی در بین حدود 300 خواهر قرآنی کشور در زیباکنار آغاز می‌شود.

وی مسابقات امروز را در رشته‌های معارف قرآن کریم، هم‌سرایی، دعا خوانی و هم‌خوانی عنوان کرد و افزود: بانوان در این رشته‌ها رقابت خود را آغاز می‌کنند.

معاون فرهنگی مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان ادامه رقابت‌های خواهران را در رشته‌های قرائت، حفظ 10جزء، 20 جزء و کل قرآن عنوان کرد و افزود: رقابت خواهران به مدت پنج روز در مجموعه فرهنگی رفاهی زیبا کنار رشت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خواهران در تمام رشته‌های قرآنی به غیر از اذان و ابتهال مسابقه می‌دهند، خاطرنشان کرد: مسابقات سراسری قرآن کریم بخش خواهران هفتم آبان ماه جاری به اتمام می‌رسد.

مراسم افتتاح مسابقات قرآنی بخش خواهران شب گذشته توسط حسین رفیعی قاری ممتاز گیلانی در مسابقات سراسری قرآن کریم بخش برادران برگزار شد و اجرای نمایش واقعه کربلا از دیگر برنامه افتتاحیه مسابقات سراسری قرآن کریم بخش خواهران بود.

گیلان از 25 مهر ماه سال جاری میزبان سی‌و‌نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم است که این رقابت‌ها در بخش برادران با معرفی نفرات برگزیده به پایان رسیده و در بخش خواهران تا هفتم آبان ادامه دارد.

برای نخستین بار تمام رشته‌ها در مسابقات سراسری قرآن کریم با هم تجمیع و با حجم گسترده در گیلان برگزار شده که مورد استقبال همگان قرار گرفت.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 19971

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر