استاندار گیلان خبر داد

اجرای 5 طرح پرورش ماهیان خاویاری در قفس در گیلان

استاندار گیلان به نهایی شدن 9 طرح پرورش ماهیان خاویاری در استان اشاره کرد و گفت: 5 طرح پرورش ماهیان خاویاری با ظرفیت تولید 20 تن گوشت و 500 کیلوگرم خاویار در گیلان اجرا شده است.

اجرای 5 طرح پرورش ماهیان خاویاری در قفس در گیلان

گیلان خبر: محمدعلی نجفی صبح امروز در جلسه پرورش ماهیان خاویاری در قفس با اشاره به 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اطهار کرد: فردا تمام مدیران دستگاه‌ها به همراه کارکنان آنها در راهپیمایی شرکت کنند‌.

وی در ادامه به خاطرات بسیار گیلان از تلاش صادقانه سعیدی‌کیا اشاره کرد و افزود: پرداخت سهم پنج درصدی یارانه طرح‌های اشتغالزا توسط بنیاد علوی سبب منشأ اثر بسیاری در اشتغالزایی کشور شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در راستای پرورش ماهیان خاویاری در قفس عملکرد موفقی در استان داریم، تصریح کرد: تاکنون 9 طرح پرورش ماهیان خاویاری در قفس در گیلان نهایی شده و پنج طرح اجرایی شده است.

نجفی، ظرفیت هر کدام از طرح‌های پرورش ماهیان خاویاری در قفس را تولید 20 تن گوشت و 500 کیلوگرم خاویار عنوان کرد و گفت: اجرای طرح‌های اشتغالزا در استان را پیگیری می‌کنیم.

وی به تصویب 147 طرح اشتغالزا در گیلان اشاره کرد و گفت: گیلان دومین استان کشور به لحاظ تعداد طرح‌های مصوب اشتغالزا بوده اما به لحاظ ریالی دو برابر استان نخست طرح معرفی کردیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه سهم پنج درصدی پرداخت یارانه سود تسهیلات استانداری به طرح‌های اشتغالزا از محل طرح‌های روستایی پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: 20 میلیارد میلیارد تومان برای طرح‌های روستایی در گیلان اختصاص داده شده است.

نجفی به تولید 350 تن گوشت ماهیان خاویاری در سال‌های گذشته در کشور اشاره کرد و یادآور شد: اکنون تولید ماهیان خاویاری به کمتر از دو تن در دریای خزر رسیده و باید با اجرای طرح پرورش ماهیان خاویاری در قفس این میزان را به 350 تن برسانیم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 20196

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر