مدیرکل آموزش و پرورش گیلان:

رتبه‌های تک رقمی استان گیلان در کنکور امسال کاهش یافت

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه امسال در رتبه‌های دو رقمی و سه رقمی با افزایش رو‌به‌رو بودیم، گفت: رتبه‌های تک رقمی گیلان در کنکور امسال کاهش یافت.

رتبه‌های تک رقمی استان گیلان در کنکور امسال کاهش یافت

گیلان خبر: مهدی حاجتی ظهر امروز در همایش تشکل‌های دانش آموزی که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش یکدستگاه بزرگ و فرا وزارتخانه‌ای است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه در آموزش وپرورش از توانمندی تشکل‌ها بهره می‌گیریم، افزود: شورای دانش آموزی یک بازوی قوی برای تصمیم‌گیری مدیران است.

حاجتی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم استعدادهای دانش آموزان را شکوفا کنیم، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم از وجود دانش آموزان در بازوهای مدیریتی بهره بگیریم و در این راستا از ظرفیت تشکل‌های دانش آموزی استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه استان گیلان رتبه نخست را در پرسش مهر رئیس جمهور به دست آورد، اظهار کرد: گیلانی‌ها در کنکور مطابق سال‌های قبل افتخارآفرینی کردند و اگرچه امسال رتبه‌های تک رقمی گیلان کاهش یافت ولی در رتبه‌های دو رقمی و سه رقمی با افزایش رو‌به‌رو بودیم.

حاجتی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم بسیاری از مفاهیم ارزشی را از مدرسه در رفتار دانش آموزان تجلی یابد، خاطرنشان کرد: مربیان آموزش و پرورش در مورد تهدیداتی که دانش آموزان با آنها مواجه هستند آموزش لازم را انجام می‌دهند.

استاندار گیلان نیز در این نشست اعلام کرد: 13 آبان یک روز بسیار معنادار است و یوم الله است و این حرکت از سال 1343 شروع شد.

محمدعلی نجفی حضور پرشور جوانان ایرانی در عرصه‌های مختلف قرآنی, علمی و المپیادها را ثمره 13 آبان عنوان کرد و گفت: امروزه دانش آموزان ایرانی و گیلانی به زیبایی، ارزش‌های اسلامی و انقلابی را ترسیم می‌کنند و در همه عرصه‌ها حضوری فعال دارند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه باید اخلاق اسلامی و ارزشی را در کارها عملی کنیم، بیان کرد: مقام معظم رهبری همواره به خودسازی علمی و اخلاقی تاکید می‌کنند.

نجفی با بیان اینکه امروزه بسیجیان ما در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی در سوریه مبارزه می‌کنند، اظهار کرد: دیروز نوزدهمین شهید مدافع حرم در صومعه سرا تشییع شد و دولتمردان ما در بحث دیپلماسی اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم کردند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان در پدافند عامل و غیرعامل حضور فعالی دارند تصریح کرد: استان گیلان در حوزه پدافند غیرعامل رتبه برتر کشوری را به دست آورد.

منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 20203

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر