نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان خبر داد

صدور 10 هزار روادید اربعین در گیلان

نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان از صدور 10 هزار روادید برای حضور زائران این استان در اربعین حسینی(ع) خبر داد.

صدور 10 هزار روادید اربعین در گیلان

گیلان خبر: حجت‌الاسلام محمدرضا شفیعی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به راهپیمایی 13 آبان اظهار کرد: روز 13 آبان مردم تمام کشور در راهپیمایی حضور پیدا کردند.

وی 13 آبان را روز ملی مبارزه با استکبار جهانی دانست و افزود: نباید به ظالم اتکا داشته باشیم و همه می‌دانند آمریکا آدم‌کش است و تعداد 6 هزار کودک شیرخوار توسط عربستان به دستور آمریکا در یمن کشته شدند.

نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان با بیان اینکه ملت ایران با اقتدار در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند، گفت: مردم ایران نشان دادند از اصول انقلاب اسلامی عقب‌نشینی نمی‌کنند.

شفیعی با تبریک به ولادت امام محمد باقر(ع) تصریح کرد: امام باقر(ع) فرمودند، انسان باید آگاهی کامل در دین داشته باشد ضمن اینکه انسان باید در مقابل ناملایمات خویشتن‌دار بوده و زندگی متوسط و آرامی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در قرآن تعداد 180 آیه در مورد ایمان است، خاطرنشان کرد: خداباوری موجب از بین رفتن مشکلات در زندگی می‌شود و مومن دارای پنج نشانه است.

نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان یکی از نشانه‌های مومن را نماز شب دانست و خاطرنشان کرد: رابطه انسان با خداوند باید تنگاتنگ باشد و زیارت اربعین از نشانه‌های ایمان است.

شفیعی درباره صدور روادید برای زائران گیلان در اربعین، گفت: بیش از 10 هزار روادید برای حضور در اربعین در گیلان صادر شده و پیش‌بینی می‌شود تعداد 2 میلیون و 500 هزار نفر از ایران در اربعین حسینی(ع) حضور پیدا کنند.

نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان با بیان اینکه مردم باید آمادگی برگزاری اربعین حسینی(ع) را داشته باشند، متذکر شد: انسان باید دارای تواضع و فروتنی کامل در مقابل خداوند، پیامبر(ص)، امامان(ع) و ولی امر مسلمین باشد.


منبع: فارس

کد مطلب: 20253

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر