معاون حوزه هنری گیلان:

«گزنه‌های گردنه» وارد بازار کتاب می‌شود

معاون حوزه هنری گیلان گفت: کتاب برگزیده شعر شاعران آستارا به نام «گزنه‌های گردنه» پس از مدت‌ها انتظار دهه نخست آذر ماه وارد بازار کتاب می‌شود.

«گزنه‌های گردنه» وارد بازار کتاب می‌شود

گیلان خبر: محمد پرحلم با بیان اینکه کتاب پژوهشی «گزنه‌های گردنه» از دهه نخست آذر ماه سال جاری به بازار کتاب عرضه می‌شود اظهار کرد: این کتاب برگزیده شعر شاعران جوان و پیشکسوت آستارا با تلاش داود ملک‌زاده و همت حوزه هنری توسط انتشارات ایلیا به چاپ می‌رسد.

وی تعداد تیراژ این کتاب را یک‌هزار نسخه در قطع رقعی عنوان کرد و گفت: «گزنه‌های گردنه» یک اثر پژوهشی محسوب می‌شود و ششمین کتاب ملک‌زاده است و پیش از این نیز کتاب «شعر جوان آستارا» را در قالب یک اثر پژوهشی به بازار کتاب عرضه کرده بود.

معاون حوزه هنری گیلان با اشاره به اینکه در این کتاب 400 صفحه‌ای آثار 45 شاعر آستارایی، اشعار کلاسیک و شعر نو گردآوری شده است، گفت: مقدمه تفصیلی درباره شعر و کتاب شناسی شعر آستارا، بیوگرافی شعرا و نقد اشعار از دیگر بخش‌های کتاب مذکور است.

پرحلم به استفاده دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی در پایان نامه‌های دانشگاهی از کتاب مذکور اشاره کرد و یادآور شد: کتاب پژوهشی «گزنه‌های گردنه» پس از انتشار یک منبع و مرجع کاملی برای پژوهشگران شعر آستارا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه این کتاب در شهرستان رشت در کتابفروشی‌های مهران، ماه نو و خانه کتاب عرضه می‌شود گفت: حدود 100 نسخه از کتاب «گزنه‌های گردنه» با تخفیف 30 درصد در آستارا پیش‌فروش شده و شهروندان آستارایی می‌توانند این کتاب را از دهه نخست آذر ماه سال جاری تنها از کتابفروشی حکیم نظامی واقع در خیابان حکیم نظامی با قیمت 28 هزار تومان تهیه کنند.

معاون حوزه هنری گیلان با اشاره به اینکه در انتخاب اسم برای این کتاب نیز به جنبه‌های ادبی‌، بومی و محلی توجه شده است، اضافه کرد: از کلمه «گزنه و گردنه» به واسطه واج‌آرایی حروف می‌توان به ویژگی ادبی و استعاری آن پی‌ برد.

 آیین رونمایی از کتاب «گزنه‌های گردنه» آذر ماه در آستارا برگزار می‌شود و پس از آن برگزاری چندین نشست نقد و معرفی درباره کتاب مذکور در رشت و تهران پیش‌بینی شده است.


منبع: فارس

کد مطلب: 20586

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر