رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان خبر داد

فعالیت 108 هزار واحد صنفی در گیلان

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان از فعالیت 108 هزار واحد صنفی کوچک در این استان خبر داد و گفت: این واحدها 400 هزار اشتغال در گیلان ایجاد کرده‌اند.

فعالیت 108 هزار واحد صنفی در گیلان

گیلان خبر: جلال‌الدین محمدشکریه با بیان اینکه اتاق اصناف تعریفی از بنگاه‌های خرد و کوچک است، اظهار کرد: اتاق اصناف در چهار بخش تولید، توزیع، خدمات و فنی فعالیت می‌کند.

وی از فعالیت 108 هزار واحد صنفی کوچک در گیلان خبر داد و افزود: توسط این واحدهای صنفی کوچک 400 هزار اشتغال در گیلان ایجاد شده که این آمار در کشور 3 میلیون واحد صنفی و حدود 8 میلیون و 500 هزار اشتغال را در برمی‌گیرد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه یک‌سوم جمعیت کشور از اصناف ارتزاق می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به این آمار، هر قدر دولت روی بنگاه‌های اقتصادی کوچک سرمایه‌گذاری کند می‌تواند نقش خود را برای ایجاد رفاه اجتماعی و وضع قوانین و بسته‌های حمایتی نیز پررنگ‌تر کند.

وی نقش اصناف در رونق اقتصادی کشور را بی‌بدیل خواند و خاطرنشان کرد: اگر ظرفیت‌های اتاق اصناف و اتاق‌ بازرگانی، کشاورزی و تولیدکنندگان جدی گرفته شود و قوانین انگیزشی تغییر یابد، می‌توان نقش بزرگی برای ایجاد اشتغال در کشور ایفا کرد.

محمدشکریه اشتغال را یکی از دغدغه‌های مهم دولت بیان کرد و یادآور شد: دولت برای برطرف کردن معضل اشتغال باید چتر حمایتی خود را روی بخش خصوصی بگستراند و قوانین انگیزشی بیاورد.

وی تصریح کرد: دولت با حمایت‌هایی که از طریق بانک‌ها یا تعریف وام‌هایی با درصد سود پایین می‌تواند زمینه تولید کالای قابل رقابت با کالای خارجی را فراهم کند.

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان توجه خاص دولت‌ها به بنگاه‌های اقتصادی کوچک و حمایت از آنها را از دلایل ترقی برخی کشورهای توسعه یافته دانست و متذکر شد: امیدواریم با افزایش ضریب تعامل دولت و بخش‌خصوصی اتاق‌های اصناف بتوانند جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و گام‌های اساسی برای تولید و اشتغال کشور بردارند.


منبع: فارس

کد مطلب: 20652

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر